Kalendarium 2016 #1: tyscy hokeiści na podium

31.12.2016
W styczniu kończącego się roku sporo emocji dostarczyli hokeiści GKS-u Tychy, którzy stanęli na podium Pucharu Kontynentalnego. Sukcesu nie odnieśli Polacy na mistrzostwach Europy w piłce ręcznej, które odbywały się m.in. w katowickim "Spodku". Ruch już wtedy miał problem z kryterium F.09...
Łukasz Sobala/Press Focus
GKS Tychy na podium Pucharu Kontynentalnego
2016 rok rozpoczął się od dużego sukcesu - hokeiści GKS-u Tychy stanęli na najniższym stopniu podium Pucharu Kontynentalnego. Już na starcie turnieju finałowego tyszanie udowodnili, że nie zamierzali przyjechać do francuskiego Rouen wyłącznie na wycieczkę i w pierwszym meczu wygrali 2:1 z Blue Fox Herning z Danii. W kolejnej grze postraszyli gospodarzy. Porażka z Rouen Dragons nie przekreśliła jednak szans nawet na tryumf w całych zawodach. W ostatnim spotkaniu z włoskim Asiago Hockey GKS jednak przegrał i ostatecznie uplasował się na trzecim - bardzo dobrym! - miejscu.

Euro w Katowicach
Co roku w styczniu odbywają się duże imprezy w piłce ręcznej. W 2016 roku w naszym kraju odbywały się mistrzostwa Europy w szczypiorniaku mężczyzn. Taka impreza nie mogła ominąć katowickiego "Spodka", w którym rywalizowali zawodnicy z Chorwacji, Białorusi, Norwegii i Islandii. To u nas rozegrany został pierwszy mecz turnieju, w którym Chorwaci wygrali z Białorusinami. "Śląska" grupa B była zdecydowanie najbardziej wyrównana ze wszystkich - losy awansu ważyły się do samego końca. Polacy rywalizowali w Krakowie, gdzie doszło do wielkiego wydarzenia - "Biało-czerwoni" pokonali - przy udziale zawodnika Górnika Zabrze - mistrzów świata, Francuzów. Mimo tej wygranej, impreza zakończyła się sportową klapą. Po klęsce z Chorwacją gospodarze zagrali tylko o siódme miejsce. Co ciekawe, jedną z medialnych gwiazd okazał się... były bramkarz Ruchu Radzionków, Jacek Jankowski.


Fot. Facebook/EHF Euro

Minusowy punkt dla Ruchu Chorzów
"Niebiescy" ze słynnym kryterium F.09 mieli problem już na początku roku. W styczniu Ruch został ukarany odjęciem jednego punktu za naruszenie tego kryterium. Wszczęto również postępowanie wyjaśniające w związku z podejrzeniem przekroczenia przez klub nałożonego w maju 2015 roku ograniczenia płacowego.

Zmiana trenera w Opolu
Na początku roku trenera zmieniła Odra Opole. Do piłkarskiej wiosny przygotowywał Jan Furlepa, który zastąpił na stanowisku Zbigniewa Smółkę. Opolanie po jesieni zajmowali pierwsze miejsce w II lidze, mając dwa punkty przewagi nad Rekordem Bielsko-Biała.
źródło: SportSlaski.pl

Przeczytaj również