Fantastyczny start GKS Tychy!

08.01.2016
Już sam start w samym finale Pucharu Kontynentalnego jest dla GKS-u Tychy ogromnym osiągnięciem. Ale podopieczni trenera Sejby nie zamierzają na tym poprzestać. W pierwszym spotkaniu finałowego turnieju we francuskim Rouen pokonali duński Blue Fox Herning 2:1.
Decydująca dla losów tego meczu była druga tercja. Najpierw, tuż po wznowieniu gry bramkę zdobyli nasi rywale, ale później trafiali już tylko hokeiści z Tychów. W 24 minucie Michael Kolarz, a następnie w 27 Bartosz Ciura. Bohaterem meczu był jednak też bramkarz tyskiej ekipy, Stefan Zigardy, który w kilku wręcz nieprawdopodobnych sytuacjach nie dał się pokonać. W końcówce spotkania rywale wycofali bramkarza, ale nasi hokeiści zdołali utrzymać korzystny rezultat do końcowej syreny.

W opinii wielu ekspertów ekipa z Danii jest głównym faworytem finałowych zmagań. W sobotę mistrzów Polski czeka jednak równie trudne zadanie. Zmierzą się bowiem z gospodarzami, ekipą Rouen Dragons. W niedzielę, na zakończenie zmagań tyszanie zmierzą się natomiast z włoskim Asiago Hockey.