Spełnić piłkarskie marzenia. Patryk Pytlewski ambasadorem kantoru FlyingAtom

08.09.2022

Do FlyingAtom Team, zespołu młodych sportowców wspieranych przez kantor kryptowalut FlyingAtom dołączył kolejny zawodnik. Jest nim Patryk Pytlewski, piłkarz Górnika Zabrze.

Patryk jest obiecującym, 19-letnim piłkarzem grającym obecnie w drugiej drużynie Górnika Zabrze. Swoją drogę do zostania profesjonalnym piłkarzem rozpoczął w wieku 5 lat w swoim lokalnym klubie. Następnie trenował w GKS Katowice, aby następnie wraz z rodzicami przenieść się do Warszawy i rozwijać swój talent w akademii Escola Varsovia. Tam wraz z zespołem zdobył wicemistrzostwo Centralnej Ligi Juniorów do lat 15. Jego występy w tych rozgrywkach przełożyły się też na indywidualne wyróżnienie, jakim niewątpliwie było powołanie na zgrupowanie reprezentacji Polski. Jego przejście do seniorskiej piłki związane jest z powrotem w rodzinne strony i zasilenie drużyny Górnika Zabrze.

Patryk odpowiedział na kilka naszych pytań.

Redakcja: Kim jest Patryk Pytlewski?

Patryk Pytlewski: Patryk to młody chłopak z wielkimi marzeniami i jeszcze większymi ambicjami. W wieku 7 lat zmieniający całe życie swoje oraz rodziców, przeprowadzając się z małej miejscowości na Śląsku do ogromnej Warszawy tylko po to, żeby spróbować swoich sił i postawić wszystko na jedną kartę wraz z warszawską szkółką Barcelony. 10 lat spędzonych w wielkim mieście w pogoni za marzeniami, zaowocowało transferem do jednego z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce czy Górnika Zabrze.

To wszystko zawdzięczam odważnej decyzji rodziców, którzy dla małego chłopca zmieniają całe swoje życie, aby ich syn mógł spełnić swój piłkarski sen. Obecnie mieszkam w Siemianowicach, zaczynam pierwszy rok studiów i walczę o pierwszą drużynę Trójkolorowych.

Redakcja: Skąd wzięła się twoja pasja do piłki nożnej?

Patryk: Jako mały chłopiec uwielbiałem sport i nienawidziłem nudy. Połączenie miłość do sportu i gier na konsole przełożyło się na odkrycie jednej, jedynej gry, jaką jest FIFA. Ta zwykła gra wideo sprawiła, że dziś w wieku 19 lat nie liczy się dla mnie nic innego niż piłka nożna.

Redakcja: Jakie są twoje marzenia / szczyt celów w piłce nożnej i poza nią?

Patryk: Moje marzenia? Tylko te największe. Liga mistrzów, reprezentacja Polski, mistrzostwo świata. Brzmi abstrakcyjnie, ale po co robić coś, jeżeli nie chcesz być w tym najlepszy? Zrobię wszystko, aby to osiągnąć i innego sensu nie widzę. Poza piłką marzę, aby być zdrowy i aby moja rodzina nie miała nigdy problemów. Całą resztą zajmie się mój sukces w ukochanym sporcie.

Wsparcie dla młodych sportowców

FlyingAtom Team to inicjatywa mająca na celu wsparcie uzdolnionych, młodych polskich sportowców. W gronie ambasadorów firmy znalazło się już miejsce dla młodych piłkarzy, mistrza szachowego Dawida Czerwa czy mistrzyni Polski we wspinaczce Idy Kupś. FlyingAtom oprócz indywidualnego wsparcia zawodników współpracuje też z klubami i akademiami sportowymi. Od sezonu 2022/23 FlyingAtom jest sponsorem głównym Piasta Gliwice oraz klubowej akademii. W przyszłości firma wspierała też zespoły Escoli Varsovia.

O dołączeniu Patryka Pytlewskiego do FlyingAtom Team wypowiedział się Dawid Muszyński CEO FlyingAtom.

Patryk jest bardzo obiecującym, młodym zawodnikiem z dużym potencjałem. Oprócz dużego talentu do gry posiada też odpowiednią determinację i wiarę w sukces. Jestem pełen podziwu dla niego i jego rodziców, którzy odważnie postawili wszystko, aby spełniać piłkarskie marzenia syna. Nie będą już teraz w tym sami, również FlyingAtom wspomoże Patryka w jego drodze do piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Efekty wspólnych działań sportowców i firmy można obserwować na profilu FlyingAtom w serwisie Instagram oraz Facebook.

autor: Materiał partnerski

Przeczytaj również