Ruch Radzionków - LKS 1-3. Bełk w III lidze!

21.06.2015
LKS Bełk po raz drugi wygrał z Ruchem Radzionków i awansował do III ligi.
Norbert Barczyk/Pressfocus
Jako że gospodarze musieli odrobić stratę z pierwszego meczu - w którym LKS wygrał 2-1 - nie dziwi fakt, że to Ruch od początku częściej był przy piłce. Radzionkowianie nie mieli jednak pomysłu na sforsowanie obrony, którą dyrygował Sławomir Szary. Goście poczekali i... wyprowadzili dwie bomby.

Najpierw ładną akcją popisał się Michał Pieczka, który w środku pola minął kilku zawodników i zagrał do Piotra Byśca, a ten uderzeniem z kilku metrów pokonał Bartosza Kucharskiego. Czy bramkarz "Cidrów" mógł poradzić sobie z tym strzałem? Na pewno mógł być lepiej ustawiony. Minęło zaledwie kilka minut i goście powiększyli przewagę - po dośrodkowaniu z prawej strony, piłkę do bramki wpakował Damian Olczak.

Taki rezultat oznaczał, że radzionkowianie musieliby strzelić aż cztery bramki, by awansować do III ligi. Taka sytuacja wyraźnie podłamała i piłkarzy, i miejscowych kibiców. Na stadionie słychać było głównie przyjezdnych, którzy już przed przerwą świętowali awans.

W drugiej połowie co prawda kontaktową bramkę - ładnym uderzeniem zza pola karnego - zdobył Patryk Cepek, ale i tak chyba mało kto wierzył, że LKS może jeszcze stracić awans. Mecz już definitywnie skończył Wojciech Rasek, który dobił uderzenie Pieczki.

Po końcowym gwizdku piłkarze z Bełku wspólnie z kibicami rozpoczęli świętowanie.

Ruch Radzionków - LKS Bełk 1-3 (0-2)
0-1 - Bysiec, 21 min
0-2 - Olczak, 25 min
1-2 - Cepek, 63 min
1-3 - Rasek, 81 min

Ruch: Kucharski - Trzcionka, Dębski (61. Urbainczyk), Buchcik, Franiel - Cepek (86. Smoliński), Giesa, Dziewulski, Rocki, Sadowski (65. Zaborowski) - Wojsyk. Trener: Wojciech Osyra.

LKS: Łobaczewski - Semeniuk, Szary, Wybierek, Kaczmarczyk - Rasek (86. Słaby), Pieczka, Jasiczek, Glenc (59. Liszka) - Bysiec (76. Stanek), Olczak (86. Polak). Trener: Jacek Polak.

Żółte kartki: Buchcik, Rocki, Giesa, Trzcionka - Jasiczek, Szary, Kaczmarczyk.
Czerwona kartka Buchcik (71., za dwie żółte).