Karuzela się rozkręca. Pierwszy "nowy" na Olimpie

21.06.2022

Polonia Bytom dokonuje pierwszego tego lata wzmocnienia. Wciąż nie jest jeszcze pewne, kto poprowadzi bytomian w nadchodzącym sezonie. Znamy za to plan przygotowań "Niebiesko-Czerwonych" do kolejnych rozgrywek.

Marcin Bulanda/PressFocus

Bytomianie poprzednie rozgrywki skończyli na III-ligowym podium. Przy Olimpijskiej analizują jeszcze, co powinno zmienić się przed kolejną kampanią. Pierwsze decyzje kadrowe przy Olimpijskiej już zapadły.

Kontrakty wygasły

Z zespołem żegnają się Michał Płonka, Sebastian Pączko i Kordian Górka. Kontrakty tej trójki nie zostaną przedłużone. Na kilku tygodniach spędzonych w Bytomiu kończy się również przygoda Kamila Mizery. Pod znakiem zapytania stoi pozostanie w drużynie Oresta Tkaczuka, Daniela Iwanka i Arkadiusza Maja.

Przetasowań na "Olimpie" może być więcej. Ważą się losy sztabu szkoleniowego - decyzje co do pozostania przy zespole trenera Kamila Rakoczego mają zapaść w tym tygodniu. W klubowych gabinetach toczą się również rozmowy na temat wzmocnień, które przed kolejnymi rozgrywkami mają poprawić sportową jakość "Niebiesko-Czerwonych".

Desant z Chorzowa

Nowym graczem Polonii zostanie Rusłan Zubkow. Doświadczony, ukraiński stoper wiosną pomógł Ruchowi Chorzów wywalczyć awans na zaplecze Ekstraklasy. "Niebiescy" - mimo niezłej formy defensora - podziękowali mu za współpracę. 30-latek miał co prawda ofertę z Puszczy Niepołomice, ale zależało mu na tym by zostać na Śląsku, skorzystał wiec z propozycji kontraktu przy Olimpijskiej.

Polonia jest również zainteresowana innym zawodnikiem Ruchu - Filipem Żaglem. 23-latek przed rokiem przeniósł się na Cichą właśnie z Olimpijskiej. Nie zdołał wywalczyć sobie miejsca w podstawowym składzie trenera Jarosława Skrobacza, choć zagrał dla chorzowian w 23 meczach. Wchodził jednak głównie na końcówki. Deklaruje walkę o poprawienie swojego statusu w zespole, ale jego przyszłość w Chorzowie wcale nie jest jasna. W notesach działaczy z Bytomia są również kolejne, konkretne nazwiska graczy, którzy mogą latem uzupełnić ekipę Polonii. Wygląda na to, że transferowa karuzela dopiero się rozkręca. 

Cztery sparingi

Nie jest jeszcze pewne kto będzie przygotowywał Polonię do nowego sezonu, znamy za to harmonogram letnich sparingów. "Niebiesko-Czerwoni" wrócą do treningów na początku lipca. Przed startem ligi sprawdzą się w Opolu na tle I-ligowej Odry. U siebie zmierzą się z Rozwojem Katowce (IV liga), Hutnikiem Kraków (III liga) i Ruchem Zdzieszowice (IV liga). Sezon III ligi ma się zacząć w pierwszy weekend sierpnia.

autor: Łukasz Michalski

Przeczytaj również