Remis Pniówka Pawłowice w pierwszym meczu kontrolnym

07.07.2016
W pierwszym meczu sparingowym przygotowującym zespół do nowego sezonu GKS Pniówek Pawłowice Śląskie zremisował bezbramkowo z Ruchem Zdzieszowice. W rywalizacji tej jednak nie wynik był najważniejszy.
Trener Pniówka Jan Woś potraktował ten mecz jako możliwość sprawdzenia nowych piłkarzy. Testował aż dziewięciu nowych graczy: Pawła Nowaka z Gwarka Ornontowice, Bartłomieja Lorenca z Jastrzębskiej Szkółki Piłkarskiej, Karola Pstuśa (Górnik II Zabrze), Dominika Trzetrzelewskiego z Dąbu Gaszowice, Bartosza Semeniuka z LKS-u Bełk, Patryka Dudzińskiego z GKS-u Jastrzębie, Marcina Mizia z Granicy Ruptawa, Dariusza Dziadka z Rekordu Bielsko-Biała oraz Martina Vaclavka z czeskiego klubu Hradec Kralove.

W przekroju całego spotkania przewagę miał zespół ze Zdzieszowic, ale nie została ona udokumentowana golem. Mecz zakończony remisem 0:0 był pechowy dla napastnika Ruchu Szymona Greka, który doznał kontuzji i zszedł z boiska.

GKS Pniówek Pawłowice - Ruch Zdzieszowice 0:0

Pniówek: (I połowa) Nowak  - Lalko, Goik, Vaclavek, Lorenc - Ciuberek, Trzetrzelewski, Pstuś, Kostecki  - Semeniuk, Dudziński; (II połowa) Szelong - Przybyła, Mizia, Kukla, Glenc - Szczyrba, Adamek, Sobczak, Dziadek - Trzetrzelewski, Dudziński.

Ruch: (I połowa) Fesser - Sowiński, Kostrzycki, Bachor, Nowak - Kiliński, Damrat, Czajkowski, Sotor - Wanat, Czapliński ; (II połowa) Sochacki - Polak, zawodnik testowany, Dyczek, zawodnik testowany - Rychlewicz, zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany - Grek, Werner.