Legenda na odsiecz. Odra chce ratować ligę

11.05.2022

Łukasz Targiel nie jest już trenerem Odry Wodzisław. Drużynę, która wiosną systematycznie osuwa się w ligowej tabeli, ma ratować Ryszard Wieczorek.

Łukasz Sobala/PressFocus

Targiel trafił do Wodzisławia w przerwie zimowej trwających rozgrywek. W obliczu problemów organizacyjnych, z którymi musiała mierzyć się Odra, młody szkoleniowiec otrzymał zadanie poukładania zespołu tak, by ten był w stanie obronić się przed spadkiem z III ligi.

Pozycja wyjściowa nie była najgorsza - beniaminek z Wodzisławia zimował w środku stawki, z wyraźną, bo aż 12-punktową przewagą nad strefą spadkową. Tyle, że przebudowana, oparta w sporej mierze na niedoświadczonych zawodnikach wypożyczanych z innych klubów drużyna, roztrwoniła część ligowego kapitału i dziś okupuje miejsce skazujące na finiszu zmagań na degradację. Od początku roku wchodząca właśnie w drugie stulecie istnienia Odra wygrała raz - z pogrążonym w kryzysie LKS-em Goczałkowice. W dziesięciu tegorocznych spotkaniach uciułała sześć "oczek".

Na ratunek Odrze przybywają Ryszard Wieczorek, oraz jego asystent - Adam Burek. Obaj budowali wcześniej podwaliny pod awanse wodzisławian najpierw do IV ligi, potem do makroregionu, ale w różnym czasie i różnych okolicznościach rozstali się z klubem. Dla 60-letniego Wieczorka, który już w latach 90-tych ubiegłego wieku na boisku zapracował na miano jednej z klubowych legend, powrót na trenerski stołek w Wodzisławiu będzie czwartym etapem pracy w roli szkoleniowca Odry. Wcześniej pracował przy Bogumińskiej w latach 2001-04, 2008-09 i 2018-19. Ostatnio był szkoleniowcem KKS-u Kalisz, z którym w 2020 roku awansował z III do II ligi, pracując w niej potem aż do października ubiegłego roku.

Pierwszy raz pod wodzą nowego sztabu szkoleniowego wodzisławianie zagrają w najbliższą sobotę. Ich rywalem w Tarnowskich Górach będzie miejscowy Gwarek. Do końca III-ligowego sezonu pozostało sześć kolejek. 

autor: ŁM

Przeczytaj również