Puchar Polski: III-ligowiec ze Śląska gra dalej!

10.08.2016
Co za kapitalny początek sezonu dla GKS-u Jastrzębie! Podopieczni trenera Jarosława Skrobacza pokonali Radomiaka Radom 2:1 i meldują się właśnie w 1/8 finału Pucharu Polski!
GKS Jastrzębie cały poprzedni sezon pracował na to, by zafundować sobie piękną przygodę która wciąż trwa. III ligowiec do rozgrywek na szczeblu centralny dostał się dzięki wygranej w wojewódzkiej edycji Pucharu. Płomień Połomia, rezerwy ROW-u Rybnik, KS 27 Gołkowice, LKS Bełk, MKS Lędziny, GKS Radziechowy-Wieprz, wreszcie Rekord Bielsko-Biała - tych rywali trzeba było pokonać, by w ramach "Pucharu 1000 drużyn" ostatecznie móc mierzyć się z zespołami notowanymi zdecydowanie wyżej.

W środę do Jastrzębia przyjechał Radomiak Radom. II-ligowiec wcześniej "z kwitkiem" odprawił GKS Katowice. Mecz z Jastrzębiem klub rządzony przez sympatycznego "Pana Sławka" z popularnej Ligi+ (prezesem Radomiaka jest Sławomir Stępniewski) też rozpoczął się doskonale. W 16 sekundzie (!) prowadzenie ekipie trenera Wernera Liczki dał Kamil Cupriak, a kilka minut później mogło być nawet 2:0, bo doskonałą szansę na podwyższenie rezultatu miał Mateusz Stąporski. Gospodarze szybko otrząsnęli się z fatalnego początku a po 10 minutach doprowadzili do remisu. Z rogu dośrodkował Ali, całość wykończył Piotr Pacholski. Jeszcze przed przerwą zespół trenera Skrobacza wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał do samego końca. Znowu precyzyjną wrzutką popisał się Fardi Ali a do siatki rywala trafił Wojciech Caniboł. - Dobrze, że po fatalnym początku obudziliśmy się, wykorzystaliśmy sytuacje które stworzyliśmy. Mecz do przerwy mógł się podobać i stał na bardzo wysokim poziomie - komentował na gorąco trener Skrobacz.

Po zmianie stron goście atakowali, ale GKS Jastrzębie nie dał wydrzeć sobie awansu. - Mamy jakąś przygodę, marzyliśmy o zespole z ekstraklasy i ten zespół w końcu przyjedzie - cieszył się szkoleniowiec III-ligowca, który w 1/8 finału będzie podejmował Górnika Łęczna.

GKS Jastrzębie - Radomiak Radom 2:1 (2:1)

0:1 - Cupriak 1'
1:1 - Pacholski 10'
2:1 - Caniboł 35'

GKS Jastrzębie: Drazik - Mazurkiewicz, Pacholski, Szymura, Kulawik, Ali, Musioł (26' Zajączkowski), Tront, Szczęch (72' Weis), Caniboł, Szczebpan (28' Kopacz). Trener: Jarosław Skrobacz.

Radomiak: Banasiak - Spychała, Gurzęda, Grudniewski, Sulkowski (53' Stanisławski), Agu (79' Kościelny), Yannik Bemba, Gawron (653' Filipowicz), Brągiel, Cupriak, Stąporski. Trener: Werner Liczka.

Sędzia: Sebastian Załęski (Ostrołęka)
Żółte kartki: Kulawiak, Kopacz, Pachoski, Zajączkowski (GKS Jastrzębie), Agu, Bemba, Gawron, Brągiel, Cupriak (Radomiak)