Pierwsze zwycięstwo Pniówka Pawłowice

14.07.2016
Po remisie z Ruchem Zdzieszowice i wysokiej porażce z BKS-em Stal Bielsko-Biała, piłkarze Pniówka Pawłowice odnieśli pierwsze zwycięstwo w letnich meczach przedsezonowych, pokonując na wyjeździe grającą w czwartej lidze Iskrę Pszczyna.
Trener trzecioligowego Pniówka po raz kolejny testował kilku zawodników - bramkarza Pawła Nowaka z Gwarka Ornontowice, Bartłomieja Lorenca i Jakuba Benka ze Szkółki Piłkarskiej MOSiR Jastrzębie, Karola Pstuśa z rezerw Górnika Zabrze. Nowymi twarzami w zespole z Pawłowic byli również napastnicy Michał Przemyk z rezerw Piasta Gliwice, a także Mariusz Bojarski z GKS-u Tychy. Ponadto w składzie Pniówka pojawił się 17-letni wychowanek tego klubu Radosław Babisz oraz Sebastian Szymura z ROW-u 1964 Rybnik i Kamil Popowicz z czwartoligowego Startu Warlubie.

Początek spotkanie należał do piłkarzy Iskry, prowadzenia dla pszczynian zdobył Bartosz Wojtków. Chwilę potem był już remis za sprawą Marcina Sobczaka. Jeszcze przed przerwą po strzale głową Sławomira Szarego na prowadzenia wyszła drużyna z Pawłowic. Wynik został ustalony w drugiej połowie, a bramkę na 3-1 zdobył testowany w tym meczu  Sebastian Szymura, którego podaniem idealnie obsłużył kolejny sprawdzany gracz Mariusz Bojarski.

Iskra Pszczyna - Pniówek Pawłowice  1:3 (1:2)
1-0 - Wojtków, 6'
1-1 - Sobczak, 15'
1-2 - Szary, 32'
1-3 - Szymura, 83'