O co gra Piast i Górnik na finiszu sezonu? Analiza oferty bukmachera ForBET na 31. kolejkę

19.06.2020

Górnik Zabrze i Piast Gliwice zakończyły już sezon zasadniczy. Ci pierwsi zakończyli na 9. pozycji, więc dokończą rozgrywki w grupie spadkowej, natomiast aktualni mistrzowie Polski pozostają w grze o obronę tytułu. Obecnie piłkarze Waldemara Fornalika tracą do lidera – 7 punktów. Czego spodziewać się po dokończeniu sezonu i co typować u legalnego bukmachera ForBET? Zapraszamy do lektury!

Górnik Zabrze – spokojny finał sezonu

Podopieczni Marcina Brosza w mocnym stylu zakończyli rozgrywki sezonu zasadniczego. Górnik Zabrze w 30. kolejce pokonał przed własną publicznością Legie Warszawa. Dla wielu osób, a również typerów oraz bukmacherów było to spore zaskoczenie. Aktualny lider tabeli przed meczem był zdecydowanym faworytem, jednak wiele osób zwracało uwagę na tabelę spotkań domowych, w których Górnik Zabrze był w czołówce, co mogło zwiastować problemy.

Ostatecznie Zabrzanie wygrali z Legią 2:0, dzięki czemu zaklepali sobie 9. pozycję w tabeli, jednak zabrakło dwóch punktów do grupy mistrzowskiej, którą zamknęła Lechia Gdańsk. Losy podziału tabeli były jednak znane jeszcze przed ostatnią kolejką.

W siedmiu pozostałych spotkaniach Górnik Zabrze nie ma nic do stracenia. Mogą jedynie utrzymać aktualną pozycję, dzięki czemu zagwarantują sobie większą kwotę z tytułu praw telewizyjnych. Podopieczni Marcina Brosza mają zaledwie 0,02% szans na spadek z Ekstraklasy na podstawie obliczeń matematycznych. Zaangażowane w walkę o utrzymanie będą głównie ŁKS, Arka, Korona i Wisła Kraków. Przypomnijmy, że w obecnej kampanii Ekstraklasy – spadają trzy drużyny.

 

Piast Gliwice – historia zatoczy koło?

Poprzednia kampania w Ekstraklasie nauczyła fanów i typerów pokory. Bukmacherzy lekceważyli Piasta, a rzeczywistość okazała się piękna dla kibiców z Gliwic. Aktualny i ostatni sezon mają ze sobą coś wspólnego – w obu przypadkach Piast tracił do Legii siedem punktów na tym etapie, więc pojawiały się porównania, czy podopiecznym Waldemara Fornalika uda się powtórzyć historyczny sukces.

Gliwiczanie mają w tym momencie 53 punkty na koncie i zajmują drugą pozycję w tabeli. W perspektywie przed aktualnym mistrzem Polski bardzo trudne spotkanie domowe z Lechem Poznań. Oba zespoły dzielą w tabeli zaledwie cztery punkty i wszystko wskazuje na to, że do końca grupy mistrzowskiej będą walczyć o pozycję wicemistrza, przy założeniu, że Legia jest poza zasięgiem.

Legalny bukmacher ForBET w tym roku docenia drużynę z Gliwic i kursy są proporcjonalne do włożonego ryzyka. Nie ulega jednak wątpliwości, że Legia Warszawa jest w zdecydowanie lepszej formie niż w ubiegłej kampanii. Do tego Vuković ma do dyspozycji naprawdę mocną kadrę i sporym zaskoczeniem byłoby, gdyby drugi rok z rzędu Wojskowi nie zostali mistrzem Polski. Kursy u legalnych bukmacherów wskazują, że triumf Legii w obecnej kampanii posiada bardzo wysokie prawdopodobieństwo.

 

Górnik Zabrze vs Korona Kielce

Zabrzanie w pierwszym spotkaniu po podziale tabeli zmierzą się z walczącą o ligowy byt – Koroną Kielce. Podopieczni Macieja Bartoszka wzięli się w garść na przestrzeni ostatnich spotkań, więc można zakładać, że kibice zobaczą ciekawą rywalizację. Zagadką pozostaje podejście piłkarzy Marcina Brosza do siedmiu ostatnich meczów obecnej kampanii. Można powiedzieć, że Górnik jest bezpieczny w tabeli, więc możliwe, że zawodnicy ulgowo potraktują nadchodzące starcia, a trener da szansę młodym wychowankom.

Statystyki Górnik vs Korona

W trzech ostatnich starciach między tymi zespołami nie było wyniku BTTS.

Górnik nie stracił gola w trzech poprzednich meczach z Koroną.

Zabrzanie są trzecią drużyną Ekstraklasy w klasyfikacji meczów domowych.

Korona Kielce ostatni raz wygrała w Zabrzu w 2015 roku.

Cztery poprzednie rywalizacje tych drużyn w Zabrzu to wyniki +2,5 gola.

Statystyki wyraźnie wskazują, że faworytem tego spotkania powinien być Górnik Zabrze. Oddaje to również ligowa tabela i oferta bukmachera. Korona Kielce nadal ma o co walczyć, więc nie można ich lekceważyć. ForBET faworyzuje w tym spotkaniu gospodarzy, jednak biorąc pod uwagę wymienione wyżej argumenty, dotyczące bezpieczeństwa Górnika i problemów w tabeli Korony – można pokusić się tutaj o zagranie przeciwko przewidywaniom bukmacherów.

 

Piast Gliwice vs Lech Poznań

Starcie, na które będą zwrócone oczy kibiców z całej Polski. Sobotnie spotkanie tych drużyn pokaże między innymi TVP 2. Stream z tej rywalizacji będziecie mogli obejrzeć również u legalnych bukmacherów po wcześniejszej rejestracji konta.

Lech Poznań w dwóch ostatnich meczach zaimponował – zawodnicy Dariusza Żurawia wygrali najpierw u siebie z Pogonią Szczecin 4:0, a następnie pokonali Koronę Kielce na wyjeździe 3:0. Czy Kolejorz będzie w stanie utrzymać taką formę?

Weryfikacja nastąpi już w 31. kolejce, gdzie spotkają się z Piastem. Przypomnijmy, że starcie tych drużyn kończyło poprzedni sezon, kiedy to Gliwiczanie zostali mistrzem kraju. W obecnej kampanii oba zespoły zmierzyły się dwukrotnie – w Gliwicach 1:1, a w Poznaniu 3:0 dla Lecha. Statystyki pokazują jednak, że Kolejorz ma problemy na tym terenie. Goście zdobyli zaledwie jedną bramkę w czterech ostatnich wizytach na obiekcie mistrza Polski. Bukmacher ForBET w tej rywalizacji większe szanse na wygraną daje ekipie Waldemara Fornalika, jednak są to naprawdę minimalne różnice. Kursy wahają się w zależności od godziny – co pokazuje, że można zakładać wyrównaną rywalizację w sobotnie popołudnie.

Statystyki – Piast vs Lech

Kolejorz zdobył jedną bramkę w czterech ostatnich meczach wyjazdowych z Piastem.

Ostatnie spotkanie obu drużyn w Gliwicach zakończyło się wynikiem 1:1.

Lech i Piast nie straciły gola w dwóch ostatnich meczach ligowych.

Dwa ostatnie mecze Lecha to wyniki +2,5 gola.

Dwa poprzednie spotkania Piasta zakończyły się underem -2,5 bramki.

Piast Gliwice przegrał tylko 2 z 15 spotkań domowych w obecnej kampanii.

Na podstawie powyższych statystyk widać, że oba zespoły są solidne w defensywie – Piast ma na koncie dwa kolejne undery bez straty gola, natomiast Lech wyglądał lepiej w ofensywie. Biorąc pod uwagę problemy w typowaniu 1 vs 2 – może oba zespoły pogodzi remis?

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów. ForBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie – zezwolenie z dnia 4 maja 2016 r. nr PS4.6831.10.2016.

źródło: artykuł eksperta
autor: Mateusz Nowak – redaktor portal Zagranie.com. Analizuję mecze piłkarskie i rynek zakładów bukmacherskich.

Przeczytaj również