Kalendarium 2016 #4: ZAKSA mistrz, afera w Ekstraklasie

31.12.2016
W kwietniu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle świętowała złoty medal mistrzostw Polski w siatkówce mężczyzn. W katowickim "Spodku" odbyły się mistrzostwa świata w hokeju na lodzie IA, a w Ekstraklasie doszło do absurdalnej sytuacji - po ostatniej kolejce rundy zasadniczej nikt nie wiedział, kto ma grać o mistrzostwo, a kto o utrzymanie...
Rafał Rusek/Press Focus
Punkt, który robi różnicę
Czy tabela rozgrywek jest jasna po zakończeniu ostatniego meczu? Nie w Polsce. W związku z tym, że dzień przed ostatnią kolejką Trybunał Arbitrażowy ds. Sporty przy Polskim Komitecie Olimpijskim wstrzymał decyzję Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN i Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN, które nałożyły na Lechię Gdańsk (a ta złożyła skargę) karę jednego punktu ujemnego, doszło do absurdalnej sytuacji - mimo że Podbeskidzie Bielsko-Biała zakończyło rundę zasadniczą na ósmym miejscu, to w grupie mistrzowskiej zagrał Ruch Chorzów. Trwały dyskusje, czy punkt powinien zostać odjęty, czy też nie. Ostatecznie... Lechia wycofała złożoną skargę i w grupie mistrzowskiej zagrała ekipa z Cichej.

Hokejowe emocje w "Spodku"
W kwietniu w katowickim "Spodku" odbyły się mistrzostwa świata w hokeju na lodzie Dywizji IA. Polacy mieli nadzieję, że własny teren pomoże uzyskać awans do elity. Tak się jednak nie stało - "Biało-czerwoni" zajęli trzecie miejsce, chociaż mieli tyle samo punktów co drudzy Włosi, którzy cieszyli się z promocji. Polacy nie najlepiej rozpoczęli zawody, bo przegrali z Włochami (1:3) i Koreańczykami (1:4), ale potem rozkręcili się i wygrali z późniejszymi zwycięzcami Słoweńcami (4:1), Austriakami (1:0) i Japończykami (10:4).

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle mistrzem Polski
Spośród najbardziej popularnych sportów drużynowych, największy sukces nasz region zdobył w siatkówce - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała w spektakularny sposób Asseco Resovię. Do wyłonienia najlepszego zespołu potrzeba było jedynie trzech spotkań - wszystkie kędzierzynianie wygrali w trzech setach!
źródło: SportSlaski.pl

Przeczytaj również