IV liga: Nadwiślan górą, "Górale" zjedzeni przez Wilki

22.08.2016
Spadkowicz z II ligi, który po licznych perturbacjach na trzy tygodnie przed startem sezonu został dokooptowany do pierwszej grupy IV ligi doskonale wystartował w nowych rozgrywkach. Podopieczni trenera Jarosława Zajdla po trzech kolejkach mają na koncie komplet punktów.
W niedzielę Nadwiślan dość szczęśliwie uporał się z Ruchem Radzionków. Po pierwszej, szybkiej połowie żadnej z drużyn nie udało się zdobyć gola. 5 minut po zmianie stron z rzutu karnego rezultat otworzył Daniel Fabisiak. Od tego momentu radzionkowianie praktycznie nie schodzili z połowy przeciwnika, ale mimo wielu dogodnych okazji nie potrafili choć raz trafić do siatki Macieja Matyjaszczyka. - Co z tego, że jesteśmy chwaleni za grę, skoro znowu kończymy mecz bez punktów. To nawet nie irytuje, to... musiałbym użyć słów nienadających się do publikacji. Na własne życzenie znowu tracimy punkty - denerwował się trener "Cidrów", Damian Galeja.

Tabeli grupy I przewodzi beniaminek z Zawiercia. Warta, podobnie jak Nadwiślan, ma komplet punktów. W sobotę wygrała w Rudzie Śląskiej z tamtejszą Slavią. Pierwsze punkty stracił Gwarek Tarnowskie Góry, który poniósł pierwszą ligową porażkę od niemal roku! Ostatni raz podopieczni trenera Krzysztofa Górecko zostali ograni przez Slavię w październiku ubiegłego roku! Teraz kapitalną passę tarnogórzan przerwały rezerwy gliwickiego Piasta. "Dwójka" ekstraklasowicza, tym razem niemal bez "posiłków" z pierwszej drużyny, zasłużenie wygrała 1:0.

Tabelę zamykają rezerwy chorzowskiego Ruchu, które poniosły trzecią porażkę w sezonie. Chorzowska młodzież, tym razem z Przemysławem Bargielem w składzie, okazała się słabsza od KS Panki. Równie źle co "niebiescy" w grupie drugiej prezentują się rezerwiści Podbeskidzia Bielsko-Biała. "Górale" tym razem zostali rozbici przez Wilki Wilcza. Trzy gole dla ekipy trenera Jacka Wiśniewskiego zdobył Dawid Gajewski, czwartego dołożył Piotr Gierczak. Pierwszy punkt w sezonie ugrali piłkarze trenera Wojciecha Osyry, remisując na boisku Concordii Knurów. Na czele grupy drugiej GKS Radziechowy-Wieprz, który tym razem aż 6:1 rozjechał niepokonaną wcześniej Unię Racibórz. Zabawili się zwłaszcza bracia Byrtkowie - Szymon skompletował hat-tricka, Marcin dwa razy pokonywał bramkarza rywali.