III liga: Szalony mecz w Gliwicach, król w Piotrówce

20.03.2016
Takesure Chinyama ponownie na polskich boiskach. Były król strzelców ekstraklasy zadebiutował w LZS-ie Piotrówka i od razu strzelił gola. Niesamowity przebieg miał mecz rezerw Piasta Gliwice ze Skrą Częstochowa.
Norbert Barczyk/Pressfocus
Aż w trzech meczach padło po siedem bramek. Najwięcej strzelali piłkarze lidera z Opola - Odra zdemolowała drugi zespół Ruchu Chorzów, a Kamil Lech musiał sześć razy wyciągać piłkę z siatki. Aż trzy z siedmiu goli w spotkaniu LKS Bełk - Grunwald Ruda Śląska padły po rzutach karnych - dwa z nich wykorzystał Rafał Wybierek, który - podobnie jak Piotr Bysiec - dwa razy wpisał się na listę strzelców, co dało zwycięstwo gospodarzom.

Najbardziej szalony był mecz drugiej drużyny Piasta Gliwice ze Skrą Częstochowa. Gospodarze prowadzili już po kilkudziesięciu sekundach po samobójczym trafieniu, jednak jeszcze przed przerwą częstochowianie z nawiązką odrobili straty i objęli prowadzenie 2:1. Kilkanaście minut po wznowieniu gry... było już 3:2 dla gliwiczan, ale to przyjezdni cieszyli się ze zdobycia kompletu punktów, bo w doliczonym czasie gry otrzymali rzut karny, którego na gola zamienił Karol Tomczyk. W drugiej połowie czerwoną kartką został ukarany gracz Piasta Patrick Dytko.

Prowadząca Odra powiększyła przewagę nad goniącymi ją zespołami, ponieważ w najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu wicelider Rekord Bielsko-Biała bezbramkowo zremisował z trzecim w tabeli Pniówkiem Pawłowice. Wykorzystał to BKS Stal Bielsko-Biała - bialanie po dwóch trafieniach głową Przemysława Brychlika pokonała na wyjeździe rezerwy Górnika Zabrze. Dodajmy, rezerwy tylko z nazwy, ponieważ na boisku pojawili się... Radosław Janukiewicz, Oleksandr Szeweluchin, Szymon Matuszek, Rafał Kurzawa (strzelił gola), Sebastian Steblecki, Aleksander Kwiek, Michał Janota, Szymon Skrzypczak, a w drugiej połowie także Maciej Korzym. Jak widać, nazwiska nie grają...

Wydarzeniem godnym odnotowania jest także powrót na polskie boiska Takesure'a Chinyamy. Zawodnik z Zimbabwe, który w 2009 roku zdobył koronę króla strzelców ekstraklasy w barwach Legii Warszawa, zadebiutował w LZS-ie Piotrówka. Napastnik swój pierwszy mecz (z Szombierkami Bytom) ukoronował golem, dzięki któremu... jego drużyna odniosła pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Odra ma cztery punkty przewagi nad Rekordem i osiem "oczek" więcej od BKS-u, który jednak ma na koncie jedno spotkanie mniej.