III liga: Seniorski debiut Bargiela, Grendel już gra

25.04.2016
W najciekawszym meczu 22. kolejki III ligi opolsko-śląskiej BKS Stal wygrał derbowe starcie z Rekordem. Bialanie są o krok od awansu na drugą pozycję. Z takiego wyniku cieszyć się może Odra Opole, która powiększyła przewagę nad Rekordem.
Norbert Barczyk/Pressfocus
Piłkarze BKS-u Stali świetnie rozpoczęli derbowe spotkanie - już po 20 minutach prowadzili 2:0 po trafieniach Krzysztofa Chrapka i Mariusza Sobali z rzutu karnego. "11" mieli także goście, jednak nie wykorzystał jej Łukasz Szędzielarz. Kontaktowy gol jednak padł, na początku drugiej połowy, ale na trafienie Mateusza Gaudyna błyskawicznie odpowiedział Chrapek, który po raz drugi wpakował piłkę do siatki.

Bialanie tracą do Rekordu tylko jeden punkt, ale mają zaległe spotkanie do rozegrania. Odra Opole nad Rekordem ma już osiem "oczek" przewagi, bo lider rozbił inny zespół z Bielska-Białej - rezerwy Podbeskidzia. Dla opolan była to pierwsza wygrana po dwóch remisach z rzędu.

Bezbramkowymi remisami zakończyły się spotkania rezerw Piasta Gliwice i Górnika Zabrze. Warto odnotować fakt, że w spotkaniu "Trójkolorowych" z Pniówkiem Pawłowice zagrał Erik Grendel, który wkrótce powinien już grać w pierwszej drużynie.

Dwa gole w drugiej połowie Marcina Stokłosy zadecydowały o zwycięstwie Szombierek Bytom przy Cichej. "Niebiescy" mogą się cieszyć jedynie z debiutu w seniorskiej piłce Przemysława Bargiela, który niedawno został zgłoszony do rozgrywek Ekstraklasy. Czy zdąży jeszcze w tym sezonie zadebiutować w pierwszej drużynie?

Największą sensacją tej kolejki była wygrana LZS-u Piotrówka w Jastrzębiu-Zdroju. Zapowiada się, że GKS 1962 będzie do samego końca walczył o utrzymanie. Obecnie traci punkt do bezpiecznego LZS-u Bełk.