III liga: Pniówek z piekła do nieba

08.08.2016
Od 0:2 do 3:2 - takim wyczynem może się pochwalić nie tylko Legia Warszawa za mecz z Wisłą Płock, ale też Pniówek Pawłowice, który z nawiązką odrobił stratę w spotkaniu z rezerwami Śląska Wrocław.
Pniówek Pawłowice Śląskie
Inauguracja sezonu na stadionie miejskim w Jastrzębiu wypadła okazale. Podopieczni Jarosława Skrobacza pokonali beniaminka z Turzy Śląskiej po pięknej bramce Kamila Szymury, który efektownym szczupakiem wykończył dośrodkowanie z prawej strony Dawida Weisa. Jastrzębianie od początku spotkania byli stroną przeważającą, częściej utrzymywali się przy piłce, kreowali grę i stwarzali sobie więcej sytuacji bramkowych. Goście z Turzy Śląskiej nastawieni byli na obronę i grę z kontry. Taki obraz gry utrzymywał się przez całe spotkanie. W drugiej połowie gospodarze nie wykorzystali kilku sytuacji do podwyższenia wyniku, co mogło zemścić się w końcówce rywalizacji, kiedy to Unia bardziej się otwarła i zaczęła atakować coraz groźniej. Wynik Jednak nie uległ zmianie.

Dwa kluby mogą się pochwalić kompletem punktów po dwóch kolejkach - wspomniany wcześniej zespół z Jastrzębia oraz Skra Częstchowa, która wygrała przed własną publicznością z Ruchem Zdzieszowice. Na drugim końcu tabeli - z zerowym dorobkiem - są Lechia Dzierżoniów, KS Polkowice i rezerwy Śląska Wrocław, które były bliskie zdobycia nie tylko jednego "oczka", ale nawet trzech w Pawłowicach Śląskich.

Miejscowi kibice przeżyli prawdziwy piłkarski horror, który zakończył się dla nich happy endem. Inauguracja sezonu na stadionie w Pawłowicach dla gospodarzy rozpoczęła się bardzo słabo. W 50. minucie na tablicy świetlnej widniał wynik 2:0 dla gości i gdy wydawało się, że piłkarze Pniówka w drugim kolejnym meczu nie zdobędą punktów… zaczęli odrabiać straty. Kontaktowy gol padł minutę po straconej wcześniej bramce, po kolejnych piętnastu minutach był już remis. Ostateczny cios gospodarze zadali w 77. minucie za sprawą Marcina Sobczaka. Prowadzenie zawodnicy Pniówka dowieźli do końca i trzy punkty pozostały w Pawłowicach.