III liga: Derby Bielska-Białej dla BKS-u

27.03.2016
Przewaga Odry Opole znów urosła. Tym razem lider III ligi opolsko-śląskiej zdemolował Grunwald Ruda Śląska, a wicelider Rekord Bielsko-Biała tylko zremisował w Zdzieszowicach.
tspbb.pl
Pół godziny i po zawodach - Odra Opole w 33. minucie spotkania w Rudzie Śląskiej prowadziła już 4:0 i po przerwie w zasadzie mogła być już przy świątecznym stole. W tym roku podopieczni trenera Jana Furlepy imponują formą i pewnie zmierzają do barażów o II ligę. Ich przewaga nad Rekordem Bielsko-Biała wynosi już sześć punktów. Do wicelidera poważnie zbliża się BKS Stal Bielsko-Biała.

Bialanie w derbowym pojedynku z rezerwami Podbeskidzia odnieśli zwycięstwo, chociaż początek wskazywał na to, że to "Górale" są w lepszej dyspozycji. To oni przeważali, jednak na prowadzenie wyszli "gospodarze" - Damian Szczęsny wpisał się na listę strzelców po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Tuż po przerwie na 2:0 podwyższył Kamil Karcz. Druga drużyna Podbeskidzia odpowiedziała efektownym uderzeniem z woleja Daniela Mikołajewskiego. BKS traci do Odry 8 "oczek", ale ma o jedno spotkanie mniej na koncie.

Sporo szczęścia miała czwarta drużyna w tabeli - Pniówek Pawłowice (9 punktów straty do lidera). Gol Arkadiusza Przybyły na początku spotkania był jednym trafieniem w spotkaniu z LKS-em Bełk, choć goście mieli wyborną sytuację, by wywieźć z trudnego terenu punkt - w doliczonym czasie gry rzutu karnego nie wykorzystał Rafał Wybierek.

Na piątym miejscu (14 punktów za Odrą) jest druga drużyna Górnika Zabrze, która dzięki wygranej na wyjeździe ze Skrą Częstochowa zrównała się z tą ekipą dorobkiem punktowym. Ważną postacią tego pojedynku był Maciej Korzym, który zanotował asysty przy trafieniach Szymona Skrzypczaka i Macieja Wolańskiego.

Bez Takesure'a Chinyamy nie będą punktować? LZS Piotrówka w meczu z drugim zespołem Ruchu Chorzów musiał sobie radzić bez napastnika, który dał tej drużynie zwycięstwo w poprzedniej kolejce. "Niebiescy" byli zdecydowanie lepsi i w pełni zasłużenie wygrali czterema bramkami. Z bardzo dobrej strony pokazał się syn Dariusza Gęsiora - Bartosz - który dwa razy wpisał się na listę strzelców.

Wciąż bez punktów w tym roku pozostają rezerwy Piasta Gliwice, które tym razem poległy w Bytomiu, w starciu z Szombierkami. Mimo że "Zieloni" wygrali tylko jedną bramką, to ich przewaga była wyraźna - gospodarze trafili raz w słupek i raz w poprzeczkę. Pierwszą tegoroczną zdobyczą może się pochwalić za to LKS Czaniec, który sprawił sporą niespodziankę i urwał punkt GKS-owi 1962 Jastrzębie.