III liga: BKS nie zbliżył się do Odry

16.05.2016
Hit na remis - bialska Stal bezbramkowo zremisowała z Odrą Opole w meczu dwóch najlepszych drużyn III ligi opolsko-śląskiej. Ekipie z Bielska-Białej pozostało już tylko liczyć na potknięcia lidera.
oksodraopole.pl
Na ten mecz czekano od dłuższego czasu - w Bielsku-Białej zmierzyły się ze sobą dwie najlepsze drużyny tej ligi. Nic więc dziwnego, że spotkanie z trybun oglądało ponad tysiąc ludzi. Na boisku nie padł ani jeden gol - z czego bardziej cieszą się goście - ale sytuacji do ich zdobycia nie brakowało. Jeszcze przed przerwą Krzysztof Gancarczyk trafił w słupek, a w drugiej połowie Krzysztof Kozik popisał się dwoma bardzo efektownymi - i co najważniejsze, efektywnymi - paradami. Nastawiona na grę z kontry Odra utrzymała więc sześciopunktową przewagę nad bialską Stalą i tylko kataklizm mógłby sprawić, by podopieczni trenera Jana Furlepy nie zagraliby w barażach o II ligę. Do rozegrania zostały cztery kolejki.

Trzecia drużyna - Rekord Bielsko-Biała - do sąsiada zza miedzy zbliżyła się na odległość pięciu punktów. Wygraną nad rezerwami Piasta Gliwice dał Wojciech Małyjurek, który bramkarza przyjezdnych pokonał w doliczonym czasie gry. Nie była to jedyna bramka w końcówce w tej kolejce - w ostatnich minutach spotkania w Jastrzębiu miejscowemu GKS-owi strachu napędziły Szombierki Bytom. Mimo że gospodarze po 80 minutach prowadzili 3:0, to mecz zakończył się tylko jednobramkowym zwycięstwem - dwie bramki zdobył jeszcze Jacek Jarnot.

O ile jego gole sprawiły, że końcówka była jeszcze ciekawa, tak bramki w spotkaniach Podbeskidzia II Bielsko-Biała ze Skrą Częstochowa i Pniówka Pawłowice z Grunwaldem Ruda Śląska nie miały większego znaczenia bowiem piłkarze odpowiednio Skry i Pniówka rozgromili swoich przeciwników. W tym pierwszym meczu hat-trickiem popisał się Patryk Mularczyk.

Jako że przewaga Odry nad BKS-em jest dosyć znacząca, więcej emocji budzi teraz walka o utrzymanie. W związku z reorganizacją spada dziewięć zespołów. Na pierwszym spadkowym miejscu jest Ruch Zdzieszowice, który ma 36 punktów. "Oczko" mniej ma LKS Bełk i wydaje się, że te dwie ekipy mogą jeszcze powalczyć z GKS-em 1962 Jastrzębie (39 pkt), bo kolejne Szombierki Bytom mają 33 punkty.