Gedania - Dąbrowa G. 3-0

20.12.2008
Wpadka MKS. Siatkarki z Dąbrowy przegrały wyjazdowy pojedynek z Gedanią Gdańsk, które po serii dziewięciu z rzędu porażek po raz pierwszy wygrały w tegorocznych rozgrywkach PlusLigi.

Podopieczne Waldemara Kawki uległy drużynie z Wybrzeża 0:3. Dąbrowianki na początku każdego seta seryjnie traciły punkty i mimo ambitnej postawy i próby odrobienia strat przegrywały kolejne partie.

Po spotkaniu szkoleniowiec MKS długo nie mógł dojść do siebie. – Najbardziej żal mi naszych fanów, którzy przyjechali za nami tyle kilometrów i musieli być świadkami tej wpadki. Wpadki, której nikt się nie spodziewał. Nie ukrywaliśmy, że jedziemy po komplet punktów. Z przebiegu spotkania nie zasłużyliśmy nawet na wygranie seta. Drużyna zagrała poniżej możliwości. Gospodynie zasłużyły na pierwsze zwycięstwo w sezonie – podsumował spotkanie szkoleniowiec dąbrowskiego klubu.

[b]Gedania Żukowo - MKS Dąbrowa Górnicza 3-0 (25-20, 25-15, 25-15)[/b]

[b]Gedania[/b]: Tokarska, Wellna, Nuszel, Sawoczkina, Kaliszuk, Ziemcowa, Durajczyk (libero).

[b]Dąbrowa Górnicza[/b]: Liniarska, Szczurek, Sieczka, Lis, Śliwa, Strządała, Tkaczewska (libero) oraz Wysocka, Wilczyńska, Matyjaszek, Cieśla, Sadowska.