Ważna lekcja z bezpieczeństwa na drogach

02.02.2017
Akcja "Bezpiecznie z Profi Credit" dotarła do Marklowic Górnych. 80 uczniów miejscowej szkoły podstawowej wzięło aktywny udział w zajęciach promujących bezpieczeństwo na drogach i w trakcie imprez masowych. Było to już 8. z cyklu 12 spotkań w szkołach, które Profi Credit, siatkarki BKS, instruktorzy WORD i policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji zapoczątkowali w październiku ubiegłego roku.
– Projekt jest odpowiedzią na wciąż niewystarczającą znajomość zasad bezpiecznego przebywania w obrębie drogi i zbyt słabą promocję poprawy widoczności pieszych na drodze. – mówi Sławomir Pawlik, dyrektor wykonawczy Profi Credit. – Jako instytucji odpowiedzialnej społecznie zależy nam, by mieć realny wpływ na poprawę poziomu bezpieczeństwa i zwiększenie komfortu życia lokalnej społeczności, wśród której działamy. Zainteresowanie naszym projektem rośnie, a kolejne szkoły zgłaszają nam potrzebę organizacji takich zajęć dla ich uczniów.
 
O solidną porcję wiedzy zadbali przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz prelegent WORD-u. Dzieci z klas 1-6 zobaczyły m.in. instruktażowe filmiki „mówiące” o tym, jak uniknąć zagrożeń czyhających w obrębie drogi. Organizatorzy akcji przekazali uczniom opaski odblaskowe oraz ulotki związane z prawidłowym i bezpiecznym poruszaniem się w ruchu drogowym. Najmłodsi nie kryli zaciekawienia, a dodatkowym motywatorem były gadżety przegotowane przez klub dla dzieci.
 
– W ubiegłym roku w wypadkach drogowych zginęło ponad trzy tysiące pieszych. Musimy pamiętać o wszystkich, nawet najprostszych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym – mówił Alfred Brudny z WORD-u, prezentując przygotowaną przez organizatorów ulotkę.
 
Dodatkową atrakcją było spotkanie z zawodniczkami BKS-u PROFI CREDIT Bielsko-Biała. Kornelia Moskwa i Emilia Mucha opowiedziały o swoim pobycie w kadrze, zagranicznych wojażach związanych z siatkówką, z uśmiechem na ustach przybliżając też codzienne treningi i zasady zdrowego żywienia. 
 
Do końca marca br. zaplanowano jeszcze cztery spotkania w ramach projektu „Bezpiecznie z Profi Credit”. Organizatorzy odwiedzą szkoły w Bielsku-Białej, Porąbce i Lipowej. Spore zainteresowanie pierwszą edycją akcji sprawiło, że w nowym roku szkolnym planowane są spotkania w kolejnych szkołach w regionie. 

Przeczytaj również