Dzieci uczą się dbać o własne bezpieczeństwo

20.03.2017
230 uczniów Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Porąbce uczestniczyło w spotkaniu zorganizowanym w ramach akcji "Bezpiecznie z Profi Credit". To projekt edukacyjny, w trakcie którego organizatorzy - siatkarki BKS PROFI CREDIT Bielsko Biała, przedstawiciele WORD i Komendy Wojewódzkiej Policji spotykają się z dziećmi, by porozmawiać o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach.
- Zależy nam, by dzieci poznały i stosowały podstawowe zasady, dzięki którym będą bezpieczniejsze na drodze – wyjaśnia Sławomir Pawlik, dyrektor wykonawczy Profi Credit Polska, partnera tytularnego akcji – Wybraliśmy taką formułę zajęć, by jak najmocniej zaangażować uczniów. To nie tylko rozmowy i prelekcje, ale także konkursy, krótkie filmiki instruktażowe pełne humoru i wiedzy, gry i praktyczne gadżety. Wykorzystujemy spotkania, by promować noszenie odblasków, dzięki którym dzieci poruszające się po drodze są o wiele bardziej widoczne.
 
Nie zabrakło także wspólnej sportowej rywalizacji, krótkiego treningu oraz meczów z udziałem dziewczynek i chłopców.  – Sama zaczynałam grać w siatkówkę w 4. klasie. Dlatego uważam, że to odpowiedni moment, by przykładać się do zajęć treningowych – mówi Aleksandra Wańczyk, atakująca bielskiego zespołu.
 
 – Spotkanie z siatkarkami zapewne przyczyni się do rozwijania sprawności fizycznej dzieci, kształtowania sportowego stylu życia i zdrowego żywienia. Dla wielu naszych uczniów jest też wielkim przeżyciem – cieszy się Małgorzata Walusiak, dyrektor Szkoły Podstawowej w Porąbce. – Ale przede wszystkim ważne jest to, że dzieci dowiedziały się jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpiecznego poruszania się w obrębie drogi i przepisów odnoszących się do imprez masowych.
 
Każde dziecko otrzymało opaskę odblaskową oraz zaproszenie na mecz, najmłodszym przekazano również ulotki dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego. – Ulotki i odblaski na pewno sprzyjać będą wzrostowi świadomości dzieci w obrębie drogi i ich większej dbałości o przestrzeganie bezpieczeństwa. – podsumowuje Małgorzata Walusiak.
Przed organizatorami akcji „Bezpiecznie z Profi Credit” ostatnia wizyta w ramach pierwszej edycji akcji. W drugiej połowie marca zaplanowano spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej w Lipowej.   

Przeczytaj również