Poszukiwania w Bielsku zakończone. Postawili na Norwega

21.12.2016
Wczoraj Mariusz Wiktorowicz zrezygnował z prowadzenia siatkarek BKS Profi Credit Bielsko-Biała. Dzisiaj poznaliśmy nazwisko nowego opiekuna zespołu spod Klimczoka. 
Łukasz Laskowski/Press Focus
Działacze drużyny spisującej się od początku sezonu poniżej oczekiwań postawili na Tore Aleksandersena. 48-letni szkoleniowiec pochodzi z Molde w Norwegii. Swoją karierę trenerską rozpoczynał w zespole Aukra VBK, z którym awansował do Eliteleague. W swojej klubowej karierze zdobył mistrzostwo USA z Minnesota Chill, dwukrotnie mistrzostwo i Puchar Niemiec z Schweriner SC. Z klubem tym sięgnął także po wicemistrzostwo i dwa brązowe medale. Prowadził narodowe reprezentacje Norwegii i Finlandii. Z powodzeniem prowadził Impel Wrocław, z którym zdobył wicemistrzostwo Polski i uczestniczył w rozgrywkach Ligi Mistrzyń.
 
Norweg przez lata swój warsztat trenerski rozwijał w USA, Japonii, Chinach i Brazylii,pod okiem takich trenerów jak: Arie Selinger, Jenny Lang Ping, Ze Roberto, Toshi Yoshida, Daniele Bagnoli oraz Satoshi Matsunaga. 

Aleksandersen zadebiutuje 30 grudnia. BKS uda się wówczas do Łodzi na mecz z tamtejszym ŁKS. Bielski zespół sąsiaduje w dolnych rejonach tabeli z beniaminkiem. 
autor: KB

Przeczytaj również