Blisko 1000 dzieciaków!

30.11.2016
Choć akcja "Bezpiecznie z Profi Credit" nie jest jeszcze na półmetku, już teraz w projekcie udział wzięło blisko 1000 dzieci. "Wynik" znacząco poprawili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 24 w Bielsku-Białej, których w kolejnej odsłonie akcji brało udział 400-tu.
Z dziećmi z klas 1-6 spotkały się tradycyjnie dwie zawodniczki BKS PROFI CREDIT – tym razem najbardziej doświadczone: Joanna Staniucha-Szczurek i Mariola Wojtowicz. – Jemy zdrowo, regularnie, unikamy tłustych potraw – tłumaczyła kapitan bielskiego zespołu odpowiadając na jedno z pytań. – Trenujemy sporo, dwa razy dziennie, często również w weekendy – odsłaniała natomiast tajniki codziennej pracy libero BKS PROFI CREDIT. Z pytaniami zmierzyły się siatkarki, następnie to najmłodsi musieli wykazać się wiedzą, świetnie radząc sobie z konkursowymi pytaniami. Aktywne osoby w tej części otrzymywały z rąk zawodniczek gadżety. 
 
Równie ciekawie było podczas prelekcji dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym i na imprezach masowych. Dzieci dowiedziały się m.in. jak należy zachowywać się w obrębie przejść dla pieszych, dlaczego używanie odblasków po zmroku jest istotne oraz jakich przedmiotów nie wolno zabierać na siatkarskie mecze czy koncerty. I w tej części nie zabrakło pytań ze strony dzieci, które dociekliwie analizowały każdy z przypadków. Tradycyjnym już zwieńczeniem spotkania było wręczenie wszystkim uczniom opasek odblaskowych, zaproszeń na ligowy mecz BKS w Bielsku-Białej oraz najmłodszym ulotek traktujących o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. 
 
„Bezpiecznie z Profi Credit” to cykl 12 spotkań, których celem jest poprawa bezpieczeństwa dzieci na drodze. Projekt, którego inicjatorami jest BKS i spółka Profi Credit Polska, jest  odpowiedzią na wciąż niewystarczającą świadomość zasad bezpiecznego przebywania w obrębie drogi i zbyt słabą promocję poprawy widoczności pieszych na drodze. To pierwszy wspólny projekt łączący edukację sportową z bezpieczeństwem najmłodszych. 
 
Akcja trwać będzie do marca przyszłego roku, w tym czasie siatkarki wspólnie z prelegentami odwiedzą jeszcze 8 szkół, zlokalizowanych w Bielsku-Białej oraz na terenach powiatów: bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego. 

Przeczytaj również