Jasienica z odblaskami

18.11.2016
Nabiera rozpędu akcja "Bezpiecznie z Profi Credit". W trzeciej odsłonie spotkań z dziećmi siatkarki BKS-u Profi Credit po raz pierwszy odwiedziły uczniów szkoły podstawowej.
W Jasienicy ze sporą grupą dzieciaków (około 150 uczniów) spotkały się reprezentantka Polski – Emilia Mucha i rozgrywająca BKS – Aleksandra Pasznik. Wzorem poprzednich akcji nie zabrakło ciekawych pytań ze strony najmłodszych i równie zaskakujących odpowiedzi zawodniczek. – Uwielbiam słodycze, więc byłabym cukiernikiem – powiedziała rozgrywająca bielszczanek. Gdyby nie siatkówka samochodami zajmowałaby się popularna „Emi”. – Zawsze chciałam dbać o czystość aut – uśmiechała się przyjmująca. 
 
Nie zabrakło prelekcji dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym i na imprezach masowych. Ciekawostkami z najmłodszymi podzielił się podkomisarz Radosław Kolasa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, dbający o bezpieczeństwo kibiców podczas niedawnych meczów reprezentacji Polski w Bukareszcie i we Wrocławiu. Tradycyjnie najmłodsi otrzymali ulotki z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze, dla wszystkich uczestników spotkania przygotowano opaski odblaskowe ufundowane przez sponsora akcji – Profi Credit Polska. Zwieńczeniem spotkania były kilkunastominutowe, siatkarskie zajęcia przeprowadzone przez zawodniczki. 
 
„Bezpiecznie z Profi Credit” to cykl 12 spotkań, których celem jest poprawa bezpieczeństwa dzieci na drodze. Projekt, którego inicjatorami jest BKS i spółka Profi Credit Polska, jest  odpowiedzią na wciąż niewystarczającą świadomość zasad bezpiecznego przebywania w obrębie drogi i zbyt słabą promocję poprawy widoczności pieszych na drodze. To pierwszy wspólny projekt łączący edukację sportową z bezpieczeństwem najmłodszych. 
 
Akcja trwać będzie do marca przyszłego roku, w tym czasie siatkarki wspólnie z prelegentami odwiedzą jeszcze 9 szkół, zlokalizowanych w Bielsku-Białej oraz na terenach powiatów: bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego. 

Przeczytaj również