Nauczyciel o "Bezpiecznie z Profi Credit": Cieszę się, że ktoś wymyślił taką atrakcję

08.12.2016
Rozmowy o bezpieczeństwie na drodze, zdrowym odżywianiu, treningach i meczach były głównymi tematami kolejnego spotkania z cyklu "Bezpiecznie z Profi Credit".
Dzieci z Zespołu Szkół Samochodowych w Bielsku-Białej wykazały się sporą aktywnością i ciekawością dotyczącą historii BKS-u, a także tego, jak być bezpiecznym na drodze.  
 
– Cieszę się, że ktoś wymyślił taką akcję, w której mówi się o tym, co dla najmłodszych ważne. Bo co jest ważniejsze od życia? - podsumowała jedna z nauczycielek. – Spotkanie było dla dzieci ciekawe. Interesują się sportem, a bezpieczeństwo jest dla nich bardzo ważne. Najmłodsi otrzymali od organizatorów „Bezpiecznie z Profi Credit” ulotki traktujące o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz opaski odblaskowe.  Dodatkowo mieli niecodzienną okazję spotkać się z siatkarkami BKS Profi Credit Bielsko-Biała, Aleksandrą Wańczyk i Anetą Wilczek, które były gośćmi Szkoły Podstawowej nr 38 i Gimnazjum nr 12. – Podobało mi się bardzo, siatkarki są super – mówił tuż po zakończeniu jeden z chłopców. – Było fajnie, wcale się nie nudziliśmy, chyba dlatego, że omawianych tematów było sporo – wtórowała uczennica gimnazjum.
 
Akcja trwać będzie do marca przyszłego roku, w tym czasie siatkarki wspólnie z prelegentami odwiedzą jeszcze 7 szkół, zlokalizowanych w Bielsku-Białej oraz na terenach powiatów: bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego. 
 
Akcję „Bezpiecznie z Profi Credit” zainicjowały wspólnie BKS i spółka Profi Credit Polska. Jej celem jest  poprawa bezpieczeństwa dzieci na drodze. - Projekt jest odpowiedzią na wciąż niewystarczającą świadomość zasad bezpiecznego przebywania w obrębie drogi i zbyt słabą promocję poprawy widoczności pieszych na drodze.  – mów Jarosław Czulak, dyrektor Działu Marketingu Profi Credit - Od 2016 r. jesteśmy sponsorem tytularnym bielskiego klubu i razem angażujemy się w przygotowanie akcji skierowanych do najmłodszych. „Bezpiecznie z Profi Credit” jest pierwszą naszą wspólną inicjatywą, która łączy edukację sportową z bezpieczeństwem najmłodszych. Innym przykładem było zorganizowane we wrześniu „Sportowe pożegnanie wakacji” w Czarnym Groniu. 
 

Przeczytaj również