Właściwa, bezpieczna droga

25.12.2016
Już około 1200 dzieci z województwa śląskiego wzięło udział w akcji "Bezpiecznie z Profi Credit", ramach której uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów poznają zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Zajęcia prowadzą przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, oraz zawodniczki BKS-u Profi Credit Bielsko-Biała. W planie kolejnych 6 spotkań. Już teraz główny partner akcji spółka PROFI CREDIT rozważa przedłużenie akcji na następny rok.
–  Dotychczasowe akcje pokazały, że wspólnie z naszym partnerem tytularnym obraliśmy właściwą drogę – mówi Andrzej Pyć, prezes BKS w odniesieniu do projektu „Bezpiecznie z Profi Credit”. Inicjatywa mająca na celu edukację dzieci przyjęta została przez szkoły z entuzjazmem, czego dowodem była szybko zapełniona lista placówek biorących udział w akcji. – Już teraz myślimy o kolejnej odsłonie  wychodząc naprzeciw zainteresowaniu i potrzebom – komentuje Jarosław Czulak, dyrektor Działu Marketingu PROFI CREDIT Polska S.A.
 
W grudniu zawodniczki BKS PROFI CREDIT – Kornelia Moskwa i Natalia Skrzypkowska spotkały się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 24 w Bielsku-Białej, dzieci były wyraźnie podekscytowane. – Chodzę na mecze, super, że siatkarki przyjechały do nas – mówił uśmiechnięty chłopak. Zawodniczki podzieliły się z dzieciakami swoją wiedzą oraz umiejętnościami, prowadząc siatkarską lekcję WF-u dla najmłodszych. Aspekty z bezpieczeństwem w ruchu drogowym i na imprezach masowych omówili natomiast przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, wręczając wspólnie z zawodniczkami wszystkim dzieciom opaski odblaskowe, ulotki o bezpieczeństwie i zaproszenia na mecz.
 
– Cieszymy się z zainteresowania tą akcją. BKS ma ogromne tradycje, chcemy, by kolejne pokolenia tworzyły naszą historię, a w zespole pojawiały się zawodniczki z naszego miasta i regionu. Obecność zawodniczek na spotkaniu to bodziec, który ma zachęcić dziewczynki i chłopców do aktywnego spędzania czasu wolnego, rozpoczęcia przygody z siatkówką – dodaje prezes Pyć.
 
Grudniowe spotkanie było szóstym, przed siatkarkami i prelegentami kolejne sześć. W dotychczasowych wzięło udział około 1200 dzieci, szkoły otrzymały 2400 opasek odblaskowych. –Priorytetem jest dla nas bezpieczeństwo najmłodszych, dlatego dzięki wsparciu naszego sponsora, szkoły otrzymują odblaski dla wszystkich dzieci uczęszczających do danej placówki – kończy sternik BKS.
 
Projekt jest odpowiedzą Profi Credit Polska na wciąż niewystarczającą świadomość zasad bezpiecznego przebywania w obrębie drogi i zbyt słabą promocję poprawy widoczności pieszych na drodze. Śląskie jest trzecim województwem, po łódzkim i małopolskim, z największą liczbą wypadków w skali kraju. Tymczasem Profi Credit Polska aktywnie angażuje się w przedsięwzięcia, które pozwalają rozwiązać najistotniejsze problemy lokalnej społeczności. Mając siedzibę w Bielsku-Białej spółka zdecydowała, by projekt „Bezpiecznie z Profi Credit” objął powiat bielski, cieszyński i żywiecki.

Przeczytaj również