Akcja o bezpieczeństwie zagościła w szkole w Lipowej

05.04.2017
300 uczniów szkoły podstawowej w Lipowej wzięło udział w spotkaniu zorganizowanym w ramach projektu "Bezpiecznie w Profi Credit". Jego celem jest edukacja najmłodszych w zakresie bezpiecznego poruszania się po drodze i w trakcie sportowych imprez masowych. Wszystkie spotkania w ramach projektu zostały przygotowane w innowacyjnej formule nauki połączonej z aktywnością sportową.
- Zależy nam na zwiększeniu bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu. Podczas spotkań przedstawiciele WORD i policji wyjaśniają zasady, dzięki którym uczniowie dowiadują się jak się prawidłowo poruszać po drogach i jak dbać o swoje bezpieczeństwo. Jednym ze skutecznych sposobów jest noszenie odblasków, które sprawiają, że dzieci są lepiej widoczne na drodze – mówi Sławomir Pawlik, dyrektor wykonawczy Profi Credit Polska. 
 
Głównym wyzwaniem w projekcie „Bezpiecznie z Profi Credit” było zaprojektowanie angażujących zajęć i skuteczne wpojenie wiedzy oraz zasad z zakresu bezpieczeństwa. Dlatego spotkania są prowadzone przez zawodniczki BKS Profi Credit Bielsko-Biała, które łatwo znajdują z dziećmi wspólny język, oraz profesjonalistów z Komendy Wojewódzkiej Policji i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Wśród narzędzi edukacyjnych są m.in. gry, konkursy i pełne humoru filmiki instruktażowe. Poruszane tematy, poza bezpieczeństwem, dotyczą także aktywności ruchowej i zdrowego odżywiania, od których zależy sprawność fizyczna dzieci.
 
- Sposób, w jaki się odżywiamy i tryb życia, jaki prowadzimy, mają kluczowe znaczenie dla naszej sprawności fizycznej. Aktywność ruchowa sprawia, że szybciej i łatwiej możemy zareagować, by uniknąć niebezpieczeństwa. Układ mięśniowy jest bardziej wytrenowany i elastyczny, dzięki czemu organizm szybciej się regeneruje po ewentualnych urazach – mówi Andrzej Pyć, prezes BKS. – Jako klub staramy się promować ideę aktywnego trybu życia i mam nadzieję, że w trakcie projektu „Bezpiecznie z Profi Credit” uda nam się nią „zarazić” najmłodszych.
 
Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali opaski odblaskowe, informacje z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze i numerami telefonów alarmowych, a także bilety na mecze drużyny BKS Profi Credit Bielsko-Biała.
 
Projekt „Bezpiecznie z Profi Credit” rozpoczął się w październiku 2016 r. Objął cykl 12 spotkań w szkołach podstawowych i gimnazjalnych na terenie 3 powiatów w woj. śląskim. Pierwsza edycja projektu spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony szkół i bardzo pozytywnymi rekomendacjami nauczycieli i uczniów. 

Przeczytaj również