Brzezińska: "Istotne tematy dla dzieci"

11.01.2017
- Fajna akcja, zaangażowane dzieciaki - mówi Ewelina Brzezińska o swoich wrażeniach po kolejnej odsłonie projektu "Bezpiecznie z Profi Credit". Przyjmująca bialskiej drużyny wspólnie z Aleksandrą Trojan odwiedziła najmłodszych w Szkole Podstawowej nr 36 w Bielsku-Białej. Było to już 7 spotkanie w ramach programu realizowanego przez BKS i spółkę PROFI CREDIT Polska S.A., sponsora tytularnego siatkarskiej drużyny.
- Dzieciaki mają niesamowicie otwarte umysły, są dociekliwe. Często zgłaszały się, pojawiły się ciekawe pytania. Mnie szczególnie ujęło to, w którym zostałyśmy zapytane , ile możemy zdziałać na boisku same, wszak siatkówka to sport drużynowy – opowiada. Dzieci wzorem poprzednich edycji mogły też wziąć udział w quizie, wygrywając książki przygotowane przez BKS.
 
Tradycyjnie nie zabrakło prelekcji dotyczących uczestnictwa w imprezach masowych i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. – To bardzo istotne tematy dla dzieciaków. Dowiedziały się, jak zachowywać się na drodze, dlaczego odblaski są ważne. Policjanci wskazali dzieciom ogólne zasady związane z bezpiecznym uczestnictwem w imprezach masowych, jakimi są np. mecze siatkówki – relacjonuje popularna „Sieka”. – Mam nadzieję, że wręczone przez nas odblaski wpłyną na poprawę bezpieczeństwa najmłodszych. Zaprosiłyśmy też uczestników spotkania  na piątkowy mecz z Impelem Wrocław. Liczymy na ich wsparcie – dodaje.
 
„Bezpiecznie z Profi Credit” to cykl 12 spotkań z uczniami szkół podstawowych, gimnazjów. Projekt rozpoczął się w październiku i trwa do końca marca. Dotychczas wzięło w nim udział już ponad 1400 dzieci. Celem jest  poprawa bezpieczeństwa dzieci na drodze. 
 
- Projekt jest odpowiedzią na wciąż niewystarczającą świadomość zasad bezpiecznego przebywania w obrębie drogi i zbyt słabą promocję poprawy widoczności pieszych na drodze – mówi Jarosław Czulak, dyrektor Działu Marketingu Profi Credit – I chyba nasz pomysł trafił w 10. Frekwencja na dotychczasowych spotkaniach przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Otrzymujemy wiele zgłoszeń z kolejnych szkół, które chcą wziąć udział w „Bezpiecznie z Profi Credit”. Robimy wszystko, by było to możliwe już w najbliższej edycji projektu, która wystartuje na jesieni.
Profi Credit Polska aktywnie angażuje się w przedsięwzięcia, które pozwalają rozwiązać najistotniejsze problemy lokalnej społeczności. Mając siedzibę w Bielsku-Białej spółka zdecydowała, by pierwsza edycja projektu „Bezpiecznie z Profi Credit” objęła powiat bielski, cieszyński i żywiecki, ponieważ śląskie jest trzecim województwem, po łódzkim i małopolskim, z największą liczbą wypadków w skali kraju. Rosnąca popularność „Bezpiecznie z Profi Credit” zdecydowała, że organizatorzy analizują możliwości rozszerzenia projektu na cały kraj. 
 

Przeczytaj również