Bełk lepszy od "Cidrów"! W niedzielę rewanż

18.06.2015
LKS Bełk bliżej awansu do III ligi. W pierwszym meczu barażowym zwycięzca II grupy ograł na własnym terenie Ruch Radzionków.
Spotkanie lepiej zaczęli goście, którzy tuż po upływie pierwszego kwadransa gry wyszli na prowadzenie po trafieniu Roberta Wojsyka. Jeszcze przed przerwą był remis, choć to piłkarz Ruchu wpakował piłkę do bramki - po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, swojego bramkarza pokonał Wojciech Franiel.

Gospodarze w drugiej połowie zdołali strzelić bramkę, autorstwa Piotra Byśca, która daje im zaliczkę przed rewanżem, który odbędzie się w niedzielę o 17:00. Warto nadmienić, że spotkanie cieszyło się sporym zainteresowaniem kibiców. Na obiekcie pojawiło się ponad pół tysiąca fanów. Na doping mogli też liczyć goście.

LKS Bełk - Ruch Radzionków 2-1 (1-1)
0-1 - Wojsyk, 17 min
1-1 - Franiel, 31 min (samobójcza)
2-1 - Bysiec, 58 min

Bełk: Łobaczewski - Semeniuk, Szary, Wybierek, Kaczmarczyk, Rasek (90. Drapacz), Pieczka (89. Borowiec), Jasiczek, Glenc (69. Liszka), Bysiec, Olczak (73. Stanek). Trener: Jacek Polak.

Ruch: Kucharski - Trzcionka, Dębski, Buchcik, Franiel, Sadowski, Rocki, Dziewulski, Giesa, Cepek, Wojsyk (79. Urbainczyk). Trener: Wojciech Osyra.

Żółte kartki: Bysiec, Semeniuk Stanek, Rasek - Giesa, Buchcik.