Będzie baraż! IV-ligowcy zagrają w czerwcu

13.05.2020

W siedzibie Śląskiego Związku Piłki Nożnej ustalono sposób wyłonienia śląskiego beniaminka III ligi na sezon 2020/21. Szombierki Bytom i LKS Goczałkowice zmierzą się ze sobą 20 czerwca na neutralnym terenie.

Tomasz Blaszczyk/PressFocus

Na spotkaniu w Katowicach zainteresowane kluby uzgodniły rozegranie spotkania, które zdecyduje o tym kto awansuje do przyszłorocznych zmagań w III lidze. Postanowiono, że śląscy zwycięzcy przedwcześnie zakończonych rozgrywek na piątym szczeblu zmagań zagrają między sobą jedno spotkanie. Baraż zostanie rozegrany 20 czerwca w Łaziskach Górnych. Koszt organizacji spotkania poniesie ŚlZPN.

Taka decyzja oznacza, że oba zespoły zmierzą się o stawkę po raz pierwszy od 7 miesięcy. - My musimy się jeszcze postarać o to, by uzyskać zgodę na rozpoczęcie treningów. Obiekty w Bytomiu mamy póki co pozamykane - mówi Tomasz Buczyk, prezes Szombierek. W tej sprawie ma rozmawiać z władzami miasta w końcówce tygodnia. Do czerwcowego meczu przygotowania zaczęli już w Goczałkowicach. W tym tygodniu piłkarze LKS-u ćwiczą w 6-osobowych grupach, ale zgodnie z najnowszymi decyzjami rządu od przyszłego tygodnia będą mogli prowadzić zajęcia w 22-osobowym składzie. 

Szombierki Bytom i LKS Goczałkowice są zwycięzcami swoich grup przedwcześnie zakończonej IV ligi. Bytomianie w 15 jesiennych spotkaniach zgromadzili 33 punkty, ekipa z Goczałkowic uzbierała o dwa oczka mniej.

autor: ŁM

Przeczytaj również