Zatrudnili... piłkarza ręcznego

23.07.2008
Jeden z nowych nabytków chorzowian jest wyjątkowo wszechstronnym sportowcem.
Od 14 lipca przygotowują się do sezonu futsalowcy Cleareksu Chorzów, trzeciej drużyny poprzednich rozgrywek. W kadrze znalazło się kilku nowych zawodników. Zakontraktowano Michała Włodarka (Inpuls Alpol Siemianowice Śląskie) oraz dwóch piłkarzy beniaminka I ligi, Gwiazdy Ruda Śląska - Szymona Łuszczka i Dawida Hajnca.

Ten ostatni to wyjątkowo ciekawa postać. 25-latek udowadnia, że można uprawiać dwie dyscypliny sportu. Oprócz futsalu gra w piłkę ręczną. Hajnc należał w ostatnich latach do czołowych postaci trzecioligowego Grunwaldu Ruda Śląska. Teraz jednak będzie musiał skoncentrować się wyłącznie na futsalu.

Kto ubył? Do GKS Jachym Tychy powrócił z wypożyczenia Piotr Słonina. Tomasz Ulfik - wieloletni bramkarz chorzowskiego zespołu - szuka nowego klubu. Ponadto Krzysztof Marzec, wypożyczony w ostatniej rundzie do Kupczyka Kraków, prawdopodobnie pozostanie w stolicy Małopolski.

Oprócz rozgrywek halowych Clearex bierze udział w meczach na piasku. Pomyślnie przebrnął eliminacje Pucharu Polski w beach soccerze, które rozegrano w Charzykowach koło Chojnic. W weekend 15-17 sierpnia chorzowianie zagrają w finale PP. Te trofeum zdobywali w przeszłości trzy razy.
autor: MF

Przeczytaj również