Rekord kontra Sparta w Lidze Mistrzów

04.07.2019

Mistrz Polski w futsalu, Rekord Bielsko-Biała poznał rywali w rundzie głównej Ligi Mistrzów. Przeciwnikiem bielszczan w walce o awans do najlepszej szesnastki klubowych drużyn w Europie będzie Sparta Praga, a turniej zostanie rozegrany na terenie mistrza Czech. Dwóch pozostałych rywali wyłonią preeliminacje.

Marcin Bulanda/PressFocus

Jedyny przeciwnik, którego poznali dzisiaj bielszczanie, wywołuje niemało emocji w obozie najlepszej polskiej drużyny. Rekord zmierzy się bowiem z mistrzem Czech, Spartą Praga. A to właśnie do tej drużyny przed minionym sezonem na wypożyczenie trafił gracz Rekordu, Michal Seidler. Wraz z kolegami zdobył niedawno mistrzostwo kraju, a teraz został już definitywnie graczem Sparty. Tajemnicą poliszynela jest fakt, że rozmowy pomiędzy oboma klubami na temat Michala nie wyglądały... idealnie. - O ile z samym zawodnikiem rozstaliśmy się w zgodzie, o tyle na rozmowy ze Spartą spuszczę zasłonę milczenia – powiedział nawet niedawno na łamach portalu futsal-polska.pl Piotr Szymura, dyrektor sportowy Rekordu.

Dwóch kolejnych rywali Rekordu wyłonią preeliminacje. Dla bielszczan obserwowanie bez emocji czwartkowego losowania rund wstępnych było swego rodzaju nowością. Rekord bowiem w poprzednich latach już na tym etapie włączał się do gry. Teraz mistrz Polski rozpocznie rywalizację od rundy głównej. To efekt dobrych wyników w poprzednich sezonach, zwłaszcza w ostatnim, co przyniosło awans w rankingu klubowym.

Prawo gry z Rekordem i Spartą będą mieć: zwycięzca grupy C (FK Csíkszereda – mistrz Rumunii, Futsal Minerva – mistrz Szwajcarii, AÉK Ateny – mistrz Grecji i Blue Magic Dublin – mistrz Irlandii) oraz najlepsza drużyna grupy F (Luxol St. Andrews FC – mistrz Malty, Sjarmtrollan IL – mistrz Norwegii, Dinamo Chișinău – mistrz Mołdawii, FC Fiorentino – mistrz San Marino).

Na uwagę z pewnością zasługuje możliwość zmierzenia się z rywalem z Dublina. W zespole Blue Magic występują bowiem nasi rodacy, mieszkający na co dzień w Irlandii. Najsilniejsze na „papierze" w tym zestawieniu wydają się być ekipy z Rumunii i Malty. Turnieje preeliminacyjne odbędą się w Grecji i Norwegii, na przełomie sierpnia i września. Wtedy bielszczanie ostatecznie poznają skład swojej grupy.

Bez względu na to, z jakimi rywalami z rundy preeliminacyjnej Rekord się zmierzy, walka o awans do Elite Round, czyli najlepszej szesnastki drużyn klubowych w Europie, powinna się rozegrać pomiędzy mistrzem Polski i Czech. Fakt, że Sparta przełamała po wielu latach hegemonię najlepszej ekipy zza naszej południowej granicy, Ery – Pack Chrudim świadczy o tym, że bielszczan czeka bardzo trudne zadanie. Z rywalizacji w Pradze do rundy elitarnej awansuje tylko zwycięzca. Turniej ten odbędzie się w dniach 8-13 października.

autor: TD

Przeczytaj również