Historyczny transfer! Pierwszy Polak w hiszpańskiej ekstraklasie!

02.07.2019

Informujemy, że właśnie sfinalizowany został transfer Michała Kałuży, który przeniesie się z bialskiego Rekordu do Club Deportivo Burela FS. 21-letni bramkarz zostanie pierwszym Polakiem, który wystąpi w hiszpańskiej Primera Division. Blisko pół roku temu sam zainteresowany w wywiadzie dla naszego portalu (tutaj) powiedział: - Uważam, że moje odejście jest kwestią czasu i tylko poprzez regularne, dobre występy mogę zapracować na wymarzoną ofertę. Teraz już z pełną satysfakcją stwierdzamy: udało się!

laczynaspilka.pl

Utalentowany futsalowiec swoje wysokie umiejętności prezentował już na Mistrzostwach Europy w 2018 roku oraz turniejach rozgrywanych w ramach Ligii Mistrzów. Stawał naprzeciwko takich drużyn, jak FC Barcelona, czy reprezentacje Hiszpanii, Rosji lub Brazylii. Pomimo młodego wieku, Michał jest podstawowym goalkeeperem kadry Polski, a także trzykrotnym mistrzem kraju z Rekordem Bielsko-Biała. Za swoje dobre występy w 2018 roku, największy talent nadwiślańskiego futsalu został nagrodzony przyznaniem dziewiątego miejsca w prestiżowym plebiscycie Umbro Futsal Awards wyłaniającym najlepszego bramkarza na świecie.

Długość kontraktu podpisanego przez obiecującego zawodnika wynosi jeden rok. Pescados Rubén Burela FS w poprzednich rozgrywkach wygrała Segunda Division, a w sezonie 2019/2020 występować będzie w roli beniaminka w Primera Division. Drużyna z Galicji spędziła dwa lata na drugim szczeblu rozgrywkowym, jednak wcześniej aż pięć sezonów utrzymywała się w najwyższej hiszpańskiej klasie. Przyszłość Michała Kałuży wydaje się być świetlana, gdyż wykazuje się on niezwykłą dojrzałością oraz rzadko spotykanym u bramkarzy stonowaniem. Raczej nie grozi mu napływ wody sodowej do głowy, a konsekwentną kontynuacją pracy, jaką wykonywał w macierzystym klubie, może przesunąć się z dziewiątej lokaty na sam szczyt bramkarskiej hierarchii.

autor: Mateusz Antczak

Przeczytaj również