Zaliczka utrzymana. Wielki sukces młodych "górali"

25.06.2017
Choć młodzi piłkarze Podbeskidzia zremisowali w Bydgoszczy z ekipą CWZS-u 1:1, awansowali do Centralnej Ligi Juniorów i tym samym osiągnęli swój największy sukces w rozpoczynającej się karierze. Jedyna bramka dla ekipy z województwa kujawsko-pomorskiego padła po rzucie karnym, natomiast "górale" odrobili straty za sprawą Emila Możdżonka.
TS Podbeskidzie
W pierwszej połowie rewanżowego meczu w Bydgoszczy bramki nie padły, a jeżeli ktoś pokusiłby o określenie 45 minut za pomocą kolorów, idealnie pasowałoby barwy kartek, którymi sędzia obdarowywał piłkarzy z Bielska i Bydgoszczy. Już w 17. minucie pomocnik Kacper Gach, który w pierwszym meczu barażowym popisał się efektownym trafieniem na 2:0, tym razem przedwcześnie musiał opuścić boisko z powodu nieprzepisowego zachowania w środkowej strefie boiska. Mimo gry w osłabieniu zawodnicy Podbeskidzia twardo i nieustępliwie walczyli ze swoimi przeciwnikami, przez co kibice, oglądający to spotkanie na żywo, byli świadkami wielu starć i spięć. Pod koniec pierwszej połowy doszło do swoistej eskalacji konfliktu, gdyż na murawie doszło do sporego zamieszania, w które zamieszani byli także nawet zawodnicy rezerwowi.

Następne 45 minut stało pod znakiem kolejnych starć, a po jednym z nich siły na boisku się wyrównały. Jeden z zawodników ekipy CWZS-u został ukarany czerwoną kartką za brutalny faul, co skrzętnie wykorzystali "górale". W 71. minucie Emil Możdżonek popisał się celnym uderzeniem z okolic szesnastego metra i pokonał Fabiszewskiego - było to jednak "zaledwie" trafienie wyrównujące, gdyż na początku drugiej połowy bydgoszczanie skutecznie wykorzystali podyktowaną dla nich jedenastkę.

Spora zaliczka z pierwszego spotkania spowodowała, że "górale" w Bydgoszczy przypieczętowali wielki sukces w postaci awansu do Centralnej Ligi Juniorów. Wielu zawodników tym samym znakomicie skończyło swoją przygodę z juniorskim futbolem, potwierdzając, że w tym sezonie nie było na nich mocnych. Dla młodzieżowej sekcji Podbeskidzia to ogromny sukces, który można porównać z historycznym awansem bielszczan do Śląskiej Ligi Juniorów sprzed 10 lat.

CWZS Bydgoszcz - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1 (0:0)

1:0 - Paweł Osiński (k.) - 50'
1:1 - Emil Możdżonek - 71'

Podbeskidzie: Felsch - Pindera, Powała, Sobczak, Kryger - Możdżonek - Bury, Matuszczyk, Oczko, Gach - Królak.