Zagłębie L. – Podbeskidzie 3-1

22.08.2008
Podbeskidzie doznało pierwszej porażki w sezonie I ligi. Podopieczni Marcina Brosza nie mieli większych szans w meczu wyjazdowym z Zagłębiem Lubin.
Piątkowe spotkanie pokazało, że to Zagłębie do niedawna występował w Ekstraklasie, a Podbeskidziu jeszcze trochę do zespołu z Lubina brakuje. Gospodarze po nieco ponad 20. minutach prowadzili dwiema bramkami. W 16. minucie po dośrodkowaniu z lewej strony Roberta Kolendowicza pięknym uderzeniem popisał się Iljan Micański i mieliśmy 1-0. Pięć minut później Zagłębie podwyższyło prowadzenie. Michał Goliński oddał piękny strzał z woleja nie dając szans Łukaszowi Merdzie na obronę. Drużyna Podbeskidzie w pierwszej połowie nie potrafiła w żaden sposób zagrozić bramce Aleksandra Ptaka.

Gdy po przerwie wspaniałym uderzeniem z rzutu wolnego Goliński podwyższył prowadzenie wydawało się, że jest już po meczu. Jednak trzy minuty później zespół z Bielska-Białej zdobył kontaktowego gola. Z rzutu wolnego piłkę w pole karne wrzucił Grzegorz Pater, a Maciej Szmatiuk wślizgiem wpakował piłkę do siatki. Po tym trafieniu jednak tempo gry trochę spadło, a bliżsi zdobycia gola gospodarze. Wynik jednak nie uległ już zmianie i pierwsza porażka Podbeskidzia w tym sezonie stała się faktem.