Wirus torpeduje rozgrywki. Derby przy Roosevelta odwołane!

02.11.2020

Po kolejnych potwierdzonych przypadkach wirusa SARS-CoV-2 wśród zawodników Piasta, najbliższy mecz  derbowy pomiędzy gliwiczanami oraz Górnikiem Zabrze został odwołany.

Łukasz Sobala/PressFocus

Jak można przeczytać w oficjalnym komunikacie, opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej Piasta, z przebadanych w piątek próbek kolejnych sześć okazało się pozytywnych. 

Osoby z ostatniego zespołu PKO Ekstraklasy, które uzyskały dodatni wynik na obecność koronawirusa, zostały odizolowane i przebywają obecnie na kwarantannie. Jak dodatkowo poinformował klub z Okrzei, jeszcze w tym tygodniu zostanie przeprowadzona kolejna seria badań u pozostałych członków zespołu. - W tej chwili nasza sytuacja kadrowa nie wygląda najlepiej. Mamy przypadki zachorowań, mamy jeszcze kontuzjowanych, którzy są w końcowym etapie leczenia – przyznał niedawno trener Waldemar Fornalik na łamach "Katowickiego Sportu". 

Łącznie z uzyskanymi dzisiaj wynikami, dodatnie testy wyszły u dziewięciu osób w obozie Piasta. Wobec tego Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy podjął decyzję, że poza odwołaną rywalizacją w ramach 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski, podopieczni Waldemara Fornalika nie przystąpią również do meczu 9. kolejki PKO Ekstraklasy. Nowy termin śląskich derbów pomiędzy Górnikiem i Piastem, które pierwotnie miały odbyć się w najbliższą niedzielę o 17:30, na razie nie jest znany. 

Warto jeszcze wspomnieć, że z powodu potwierdzonych przypadków zakażeń wirusem Sars-COV-2 w zespole Zagłębia Lubin, do rywalizacji w ten weekend nie przystąpią również zawodnicy Podbeskidzia Bielsko-Biała. Bezpośredni mecz obu drużyn w ramach 9. kolejki został przełożony z 6 na 16 listopada. 

- Wstępnie mecz Podbeskidzia z Zagłębiem został wyznaczony na 16 listopada o 20:30, terminy pozostałych zaległych spotkań ustalimy w tym tygodniu. Na szczęście będziemy mieli zaraz dwutygodniową przerwę na mecze reprezentacji, dzięki czemu zawodnicy będą mieli czas na powrót do zdrowia i do treningów, zgodnie z zaleceniami Zespołu Medycznego PZPN. Pozostałe spotkania wstępnie planujemy rozegrać jeszcze przed 10 kolejką, dzięki czemu mamy szansę uniknąć większych problemów terminarzowych. Zapewne wymusi to pewną korektę kolejności spotkań w 10 kolejce, która będzie rozegrana po przerwie reprezentacyjnej. Na szczęście, rozegraliśmy już wcześniej wszystkie zaległe mecze z wyjątkiem dwóch, mamy więc jeszcze spore pole manewru. O szczegółach poinformujemy w najbliższych dniach – powiedział Marcin Stefański, Dyrektor Operacyjny Ekstraklasy S.A.

AKTUALIZACJA: W poniedziałkowe popołudnie Ekstraklasa S.A. ogłosiła, że starcie Górnik Zabrze - Piast Gliwice w ramach 9. kolejki odbędzie się 20 listopada (piątek) o godzinie 20:30. Dodatkowo w przyszły weekend dwie śląskie drużyny rozegrają awansem swoje spotkania w ramach 10. serii gier. W sobotę 7 listopada Górnik wybierze się do Wrocławia na mecz ze Śląskiem, natomiast beniaminek rozgrywek z Bielska-Białej w poniedziałek zmierzy się na wyjeździe ze szczecińską Pogonią. 

autor: Piotr Porębski

Przeczytaj również