Transferowy Ruch w Chorzowie. Jutro pierwszy podpis?

11.01.2021

W poniedziałkowy poranek rozpoczęli drugi tydzień treningów piłkarze Ruchu Chorzów. Niebiescy rozpoczęli od testów szybkościowych. Pod lupą chorzowian jest obecnie kilku nowych piłkarzy, a to bynajmniej nie koniec aktywności włodarzy lidera trzeciej ligi.

Rafał Rusek/PressFocus

Po tym, gdy z klubem z Cichej pożegnał się Mateusz Winciersz stało się wręcz sprawą oczywistą, że wkrótce ruch transferowy zacznie się w drugą stronę. - Będziemy testować wielu fajnych zawodników. W najbliższych dniach transfery – uspokajał kibiców Niebieskich w social mediach prezes klubu, Seweryn Siemianowski.

Do środy na testach w Chorzowie przebywać będzie Michał Maj. 23-letni pomocnik Stali Brzeg wyróżnił się jesienią nie tylko w meczu przeciwko Ruchowi, ale był jedną z jaśniejszych postaci swojej drużyny w całej rundzie. Zdobył pięć bramek, gra przede wszystkim na lewej stronie pomocy. Był pod lupą także innych drużyn, dzisiaj z pewnością jest jednym z naturalnych zmienników na pozycję Winciersza.

Najbliżej podpisania kontraktu z Niebieskimi jest natomiast Piotr Wyroba. To także zawodnik, który bardzo dobrą postawą jesienią tego sezonu, ale również rok wcześniej, wpadł w oko skautów kilku klubów. Defensywny pomocnik lub środkowy obrońca Rekordu i wychowanek tego klubu już właściwie od trzech sezonów jest podstawowym graczem bielszczan. Ewentualny transfer tego drugiego musi cieszyć chorzowian, gdyż mowa tu o zawodniku z rocznika 2001, a więc o młodzieżowcu na kolejny sezon, na którego trener Łukasz Bereta zwracał tak baczną uwagę.

A trzeba też pamiętać, że w okresie zimowym sprowadzenie do ustabilizowanego kadrowo Ruchu młodego zawodnika nie jest łatwą sprawą. Równie mocno, co na sportową sytuację młodzi zawodnicy zwracają również uwagę chociażby na trwający rok szkolny. Na tym etapie z zaproszenia na treningi w Chorzowie nie skorzystało już kilku graczy, chociażby z Rozwoju Katowice czy Ruchu Radzionków.

Do czwartku w przypadku kilku zawodników wiele się powinno wyjaśnić. W przyszłym tygodniu na Cichej mają się pojawić kolejni piłkarzy, tak by już pod koniec stycznia formować ostateczną kadrę.

Największą potrzebą chorzowian jest jednak cały czas wzmocnienie linii ofensywnej, z której latem najprawdopodobniej ubędzie Mariusz Idzik. Jeden z priorytetów chorzowian to Michał Fidziukiewicz, który jesienią zdobył 18 goli w trzecioligowej Stali Stalowa Wola. Sam zawodnik nie ukrywa, że obecnie pierwszeństwo mają kluby pierwszoligowe, ale chorzowianie nie ustają w staraniach o tego zawodnika.

autor: TD

Przeczytaj również