Tauron Dąbrowa - BKS Aluprof 3-2. Zacięty mecz przyjaźni

19.10.2015
"Dąbrowianki" wygrały na inaugurację Orlen Ligi. W meczu przyjaźni, po zaciętym boju, w pokonanym polu pozostawiły BKS Aluprof.
Wydarzenie:

Spektakularną pogoń za przeciwnikiem zaliczyły siatkarki MKS-u. ze stanu 16-23 potrafiły doprowadzić do wyniku 23-23. Ostatecznie przegrały trzecią partię na przewagi (24-26), ale pokazały charakter.

Bohaterka:

Deja McClendon.

Plusy i minusy:

+ Swoją serię miały też bielszczanki, które ze stanu 21-24 wyszły na prowadzenie 25-24, ale przegrały piłkę setową i całego seta 25-27.

+ W obu drużynach doszło do ligowych debiutów. W barwach Taurona zagrały Micha Hancock, Rebecca Perry, Rebecca Pavan, Deja McClendon, Karolina Różycka i Kamila Ganszczyk. W zespole BKS-u pierwsze spotkanie rozegrały Nikola Radosova, Yael Castiglione oraz Emilia Mucha.

+ Dobrą podwójną zmianę w trzecim secie przeprowadził trener "Dąbrowianek". Na boisku pojawiły się Pavan i Piekarczyk za Hancock i Perry. Ich dobra gra skutkowała tym, że z krótkimi przerwami grały do końca meczu i dołożyły się do zwycięstwa.

+ Dużo jakości bielskiej drużynie dodała Nikola Radosova, która zdobyła kilka ważnych punktów. W jej grze widać było szybkość, precyzję, a przede wszystkim zaangażowanie.

+ Cały mecz był bardzo wyrównany. Zwłaszcza do tie-breaka walka była bardzo zacięta. Każda z drużyn miała swoje lepsze momenty. W tie-breaku jednak lepsza była drużyna gospodyń.

Przebieg meczu:
I set: 8-7, 16-14, 21-20, 22-25
II set: 8-6, 14-16, 21-18, 27-25
III set: 5-8, 11-16, 15-21, 24-26
IV set: 8-6, 16-11, 21-17, 25-20
V set: 4-5, 10-7, 15-10

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - BKS Aluprof Bielsko-Biała 3-2 (22-25, 27-25, 24-26, 25-20, 15-10)

Tauron: Różycka, Dziękiewicz, Perry, Hancock, Ganszczyk, McClendon, Strasz (libero) oraz Piekarczyk, Pavan,
Trener: Juan Manuel Serramalera

BKS: Horka, Lis, Radosova, Castiglione, Bamber-Laskowska, Moskwa, Wojtowicz (libero) oraz Mucha, Łyszkiewicz
Trener: Emmanuele Sbano