Bo odblaski ratują życie...

09.11.2016
Dlaczego odblaski są ważne? - Bo ratują życie, dzięki nim jesteśmy zauważalni nawet ze 150 metrów dla kierowców - tłumaczył uczniów Alfred Brudny z Województwa Ośrodka Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej podczas drugiej odsłony akcji "Bezpieczne z Profi Credit".
Podobnie, jak podczas inauguracyjnego spotkania w ramach projektu, siatkarki BKS-u PROFI CREDIT – Natalia Perlińska i Sonia Mikyskova – spotkały się z gimnazjalistami. Uczniowie szkoły w Strumieniu dociekliwie przepytywali zawodniczki chcąc dowiedzieć się jak najwięcej o aspektach związanych z meczami, treningami czy odpowiednim żywieniem sportowców. Równie aktywni byli w czasie konkursu, odpowiadając na pytania dotyczące bialskiego klubu. Dobre odpowiedzi uczniów, podobnie jak tych zadających pytanie, honorowane były gadżetami w postaci książek o historii bialskiego klubu i plakatami ze zdjęciem drużyny. 
 
Nie zabrakło również szczegółowej analizy bezpiecznego zachowania się w obrębie drogi, w tym krótkich – i zabawnych – filmów instruktażowych. Klasy pierwsze otrzymały ulotki przygotowane wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej, wszyscy uczniowie i nauczyciele po spotkaniu wzbogacili się o opaski odblaskowe. Każdy z gimnazjalistów otrzymał także zaproszenie na najbliższy mecz siatkarek w Bielsku-Białej – 8 listopada z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza. Zwieńczeniem spotkania był zaś siatkarski trening i pokazowy mecz, w którym udział wzięli uczniowie klasy sportowej oraz siatkarki BKS-u. 
 
„Bezpiecznie z Profi Credit” to cykl 12 spotkań, których celem jest poprawa bezpieczeństwa dzieci na drodze. Projekt, którego inicjatorami jest BKS i spółka Profi Credit Polska, jest  odpowiedzią na wciąż niewystarczającą świadomość zasad bezpiecznego przebywania w obrębie drogi i zbyt słabą promocję poprawy widoczności pieszych na drodze. To pierwszy wspólny projekt łączący edukację sportową z bezpieczeństwem najmłodszych. 
 
Akcja trwać będzie do marca przyszłego roku, w tym czasie siatkarki wspólnie z prelegentami odwiedzą jeszcze 10 szkół, zlokalizowanych w Bielsku-Białej oraz na terenach powiatów: bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego. 
 

Przeczytaj również