Sportowe zakończenie wakacji od BKS Profi Credit Bielsko-Biała

01.09.2016
30 sierpnia br. siatkarki BKS Profi Credit Bielsko-Biała zorganizowały dla wychowanków bielskich domów dziecka całodniowy pobyt w kompleksie rekreacyjno-wypoczynkowym Czarno Groń. Impreza była elementem wpisującym się w ideę wyrównania szans i wspierania aktywnego trybu życia, promowaną przez sponsora klubu.
W wydarzeniu wzięło udział blisko 30 dzieci pod opieką 4 opiekunów oraz 3 wolontariuszy z Profi Credit Polska. Zawodniczki przygotowały dla nich wypoczynek wypełniony sportowymi atrakcjami między innymi w parku linowym oraz Magicznej Osadzie. W zabawach towarzyszyli im Aleksandra Wańczyk i Aneta Wilczek z BKS Profi Credit Bielsko-Biała oraz Robert Menzel, zawodnik TS Podbeskidzie Bielsko-Biała.
 
- To bardzo cenna inicjatywa. W imprezie uczestniczyły dzieci ze wszystkich bielskich domów dziecka – mówi Bogdan Głowiak, koordynator pobytu i kierownik Domu Dziecka przy ul. Lompy. – Możliwość spotkania ze sportowcami podziwianymi w telewizji czy gazetach, rozmowa z nimi i wspólna zabawa są bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju naszych podopiecznych, znalezienia przez nich miejsca w społeczeństwie czy dowartościowania.
 
W Bielsku-Białej działają 3 domy dziecka – przy ul. Pocztowej, Lompy i Cygańskiej. Obecnie przebywa w nich 66 podopiecznych w wieku od 0 do 18 lat. Placówki często nie mogą zapewnić dzieciom wielu ponadprogramowych aktywności, zajęć czy zakupów. Każda zewnętrzna inicjatywa jest więc ciepło witana. Tym razem bielscy sportowcy znaleźli sposób na miłe zakończenie wakacji. - Mamy wśród dzieci wielu fanów, którzy dzielnie kibicują nam w rozgrywkach, cieszą się naszymi sukcesami i wspierają w gorszych momentach – dodaje Aleksandra Wańczyk, siatkarka BKS Profi Credit Bielsko-Biała – Poprzez zorganizowanie dla nich wyjazdu i wspólną zabawę możemy im podziękować za gorący doping oraz pokazać, jak jest dla nas ważny.
 
We wspieraniu dzieci i młodzieży siatkarkom pomaga duży partner finansowy, spółka Profi Credit Polska.
 
- Wszystkie spółki międzynarodowej grupy Profireal, do której należy Profi Credit Polska, mocno angażują się w życie lokalnych społeczności. Koncentrujemy się szczególnie na obszarach związanych z promowaniem aktywnych form spędzania czasu oraz na wspieraniu najmłodszych pokoleń poprzez wyrównywanie szans. To skuteczny sposób na budowanie zdrowego, silnego i świadomego swoich praw społeczeństwa – wskazuje Jarosław Czulak, dyrektor marketingu Profi Credit Polska – Tym razem udało nam się połączyć pod wspólną marką obydwa aspekty działań, dostarczając dzieciom wiele radości i myślę, że także niezapomnianych wrażeń. Mam nadzieję na kontynuację akcji w przyszłości. W 2015 roku spółka Profi Credit Polska objęła swoim patronatem i udzieliła marki Profi Credit Bielskiej Lidze Okręgowej. W tym samym roku objęła sponsoringiem klub, a od bieżącego roku jest sponsorem tytularnym BKS Profi Credit Bielsko-Biała. Równocześnie jest aktywnym partnerem międzynarodowego programu charytatywnego „Dziecięcy Uśmiech z Profi Credit”, w ramach którego niesie pomoc potrzebującym dzieciom i ściśle współpracuje z takimi organizacjami jak Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce czy UNICEF.

Przeczytaj również