Młodzież ponownie zawstydziła seniorów

01.05.2017
Miniony sezon BBTS-u Bielsko-Biała w Pluslidze był dosyć przeciętny, więc o poprawę nastrojów bielskich kibiców musiała zadbać młodzież. W miniony weekend młodzi adepci siatkówki, prowadzeni przez Pawła Gradowskiego, zajęli drugie miejsce w finałowym turnieju Młodzieżowych Mistrzostw Polski, ulegając jedynie ekipie z Radomia. 
bbtsbielsko.pl
Bielszczanie znaleźli się w finałach MMP całkowicie zasłużenie, gdyż bardzo dobrze spisywali się w fazie zasadniczej Młodej Ligi, a także pewnie pokonali w play-offach ekipy z Olsztyna i Kędzierzyna-Koźla. Oprócz BBTS-u, w najlepszej czwórce turnieju znalazła się ekipa Cerradu Czarnych Radom, a także drużyny, które okazały się najlepsze w drabince, stworzonej przez Polski Związek Piłki Siatkowej - Espadon Szczecin i MOS Wola Warszawa. To właśnie z ostatnią z wymienionych ekip BBTS zmierzył się w półfinale turnieju w Legionowie. Mecz 1/2 finału obfitował w sporą ilość emocji i ostatecznie zakończył się zwycięstwem bielszczan 3:2, mimo że w czwartym secie stołecznej ekipie brakowało tylko trzech punktów do wygrania całego spotkania i osiągnięcia historycznego sukcesu. Presja wyniku musiała jednak poplątać nogi siatkarzom MOS-u Wola i ich liczne błędy zostały skrzętnie wykorzystane w póżniejszym czasie przez podopiecznych Pawła Gradowskiego. 

Finał miał być już jednak starciem cięższego kalibru - bielszczanie zmierzyli się w nim z drużyną Cerradu Czarnych Radom, od lat słynącego ze znakomitego szkolenia młodzieży. Ekipa z Mazowsza nie pozostawiła złudzeń BBTS-owi, efektownie ogrywając go w ostatnim meczu turnieju 3:0 i sięgając po raz drugi w ostatnich trzech sezonach po tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski do lat 23.

Choć w ścisłym finale zawodnikom BBTS-u zabrakło argumentów, by przeciwstawić się znakomicie dysponowanym radomianom, powinni być niezwykle zadowoleni z osiągniętego przez nich wyniku w całym turnieju. Tym samym klub z Podbeskidzia udowodnił, że na szkoleniu młodzieży naprawdę się zna i pozostaje liczyć na to, że ostatni sukces przyniesie wymierne korzyści w przyszłości. Już teraz Paweł Gryc i Wojciech Siek stanowią o sile 14. ekipy siatkarskiej Plusligi, a następni zdolni, na czele z najlepszym przyjmującym MP - Tomaszem Piotrowskim, już czekają w kolejce.
 

Półfinał Mistrzostw Polski do lat 23:

BBTS Bielsko-Biała - MOS Wola Warszawa 3:2 (25:17,16:25,25:27,25:23,21:19)
BBTS: Grad, Siek, Piotrowski, Gryc, Skowroński, Czerwiński oraz Marek (libero), Skotarek, Dorosz, Michalec
MVP: Kajetan Marek

Finał turnieju w Legionowie: 

BBTS Bielsko-Biała - RCS Cerrad Czarni Radom 0:3 (19:25, 16:25,16:25)
BBTS: Grad, Piotrowski, Siek, Gryc, Skotarek, Skowroński oraz Marek (libero), Czerwiński, Dorosz, Michalec
 
 
źródło: bbtsbielsko.pl/własne
autor: Piotr Porębski

Przeczytaj również