Snajper z Gliwic i obrońca z I-ligową przeszłością będą trenować z Ruchem

08.01.2020

Piłkarze Ruchu Chorzów w środowe popołudnie rozpoczną okres przygotowawczy do rundy wiosennej III-ligowych rozgrywek. Wśród zawodników "Niebieskich" pod okiem Łukasza Berety będzie trenować czterech przymierzanych do gry przy Cichej piłkarzy.

Norbert Barczyk/PressFocus

Na zajęcia awizowany jest Łukasz Krakowczyk. 21-latek jest zawodnikiem Piasta Gliwice, ale od kilku sezonów nie może na dobre przedrzeć się do kadry pierwszej drużyny ekipy z Okrzei. Wychowanek Odry "Centrum" Wodzisław debiutował w Ekstraklasie jako 19-latek, od tamtej pory zaliczył jednak jeszcze tylko trzy skromne epizody na najwyższym szczeblu rozgrywek. W poprzednim sezonie był wypożyczony do I-ligowego GKS-u Jastrzębie, minioną jesień spędził w okręgówce. Dla rezerw Mistrzów Polski zdążył w tym czasie zdobyć 20 goli i choć szanse na grę u trenera Waldemara Fornalika wciąż ma jeszcze mizerne, zwrócił na siebie uwagę kilku III-ligowców. Poza "Niebieskimi" snajpera zaprosiła na treningi Polonia Bytom, pojawiło się również zainteresowanie ROW-u Rybnik i Stali Brzeg. Krakowczyk do Bytomia mógł zresztą trafić już wcześniej, ale gliwiczanie zgłosili swojego zawodnika do rozgrywek europejskich, stąd w trakcie rundy woleli mieć go w swoim bezpośrednim zapleczu.

Gliwicką przeszłość ma za sobą również Piotr Kwaśniewski. 22-letni prawy obrońca przez lata gry w piłkę uczył się w akademii Piasta. W pierwszej drużynie z Okrzei zadebiutował przeszło 4 lata temu w wyjazdowym meczu Pucharu Polski ze Stalą w Stalowej Woli. W Ekstraklasie nie zagrał, spore doświadczenie wyniósł za to z rozgrywek I-ligowych. Na zapleczu elity zaliczył 22-występy dla MKS-u Kluczbork i 43 w barwach Wigier, gdzie był podstawowym zawodnikiem. Ostatnie pół roku spędził w Gwarku Ornontowice, do którego trafił po tym, jak w lipcu ubiegłego roku rozwiązał umowę w Suwałkach.

Sztab "Niebieskich" miał się również przyjrzeć Szymonowi Szymańskiemu z Rekordu Bielsko-Biała. 23-latek to podstawowy zawodnik ekipy spod Klimczoka. Od kilu sezonów regularnie gra w ekipie III-ligowca, w 2017 roku terminował w Podbeskidziu Bielsko-Biała, dla którego w I lidze wystąpił 4-krotnie. Ciekawostką jest fakt, że piłkarz w tym sezonie strzelił 9 goli (8 w lidze 1 w Pucharze Polski), a... 8 z nich zanotował dzięki skutecznie egzekwowanym rzutom karnym. Ostatecznie Ruch poinformował jednak, że zawodnik nie dojedzie na pierwsze zajęcia, ale temat jego treningów przy Cichej nie jest zamknięty.


Chorzowianie będą również testować 20-letniego obrońcę, Adama Tymińskiego z rezerw Piasta Gliwice.

autor: Łukasz Michalski

Przeczytaj również