Snajper bez kontraktu. Wybierze "Niebieskich"?

13.01.2021

Michał Fidziukiewicz rozwiązał kontrakt z III-ligową Stalą Stalowa Wola. 29-letni snajper może przenieść się do chorzowskiego Ruchu.

PressFocus

Fidziukiewicz, który ma za sobą między innymi występy w Zagłębiu Sosnowiec i GKS-ie Tychy, przez ostatnie 1,5 roku strzelał gole dla Stali Stalowa Wola. Tylko w trwającym sezonie zdobył dla niej 18 ligowych goli, będąc drugim najskuteczniejszym snajperem IV grupy III ligi (o jednego gola więcej ma na koncie Adrian Paluchowski).

Mimo znakomitej formy z powodu cięć w budżecie "Stalówki" 29-latek zdecydował się na rozwiązanie umowy z dotychczasowym pracodawcą. Już w grudniu, na łamach "Sportu" przyznawał, że ma ofertę z Chorzowa. - Ruch chce mnie praktycznie od lata. Wtedy nie mogłem odejść, bo miałem kontrakt w Stali Stalowa Wola. Temat więc upadł - wyjaśniał "Fidel".

Oferta z Cichej - choć mocno brana pod uwagę - nie jest jedyną, którą dziś może rozpatrywać. Wiadomo, że usługami doświadczonego napastnika interesuje się m.in. I-ligowy GKS Bełchatów i II-ligowa Pogoń Siedlce. Gdyby zdecydował się jednak na związanie z "Niebieskimi", o miejsce w składzie przynajmniej pół roku walczyłby z równie skutecznym Mariuszem Idzikiem. - Takich rzeczy w ogóle się nie boję. Gdy przychodziłem do Sosnowca, straszono mnie Kubą Arakiem. Potem wszystko się pozmieniało i trenerzy musieli dokładać Kubę do mnie, byśmy grali we dwójkę. Zdrowa rywalizacja jest potrzebna i wzmacnia drużynę. Z tego, co się orientowałem, Mariusz strzela wiele goli. Ja również. Nie byłoby chyba powiedziane, że nie możemy grać na dwóch napastników. Jeśli trener widziałby, że obaj jesteśmy w formie, to dla dobra zespołu zmiana ustawienia nie byłaby raczej problemem. Potrafię grać jako cofnięty napastnik. Z tego, co słyszałem, Mariusz również, dlatego wariant z dwójką atakujących mógłby w Ruchu wchodzić w grę - analizował Fidziukiewicz w rozmowie z Maciejem Grygierczykiem.

autor: Łukasz Michalski

Przeczytaj również