Ruch wznowił treningi z opóźnieniem. Rozpoczął również testowanie

24.06.2019

Z blisko tygodniowym opóźnieniem piłkarze Ruchu Chorzów wznowili zajęcia po powrotach z urlopów. W składzie zespołu na pierwszy trening znalazło się 22 zawodników, a trzecioligowiec w trakcie okresu przygotowawczego rozegra sześć meczów sparingowych. 

Rafał Rusek/PressFocus

Na pierwszym treningu „Niebieskich” pojawiło się 22 zawodników, w tym trzech piłkarzy wracających z wypożyczeń. Mowa o Łukasz Jaworku i Bartoszu Nowakowskim, którzy spędzili rundę wiosenną w trzecioligowej Sole Oświęcim i rozegrali odpowiednio 14 i 11 spotkań. Grono powracających zawodników uzupełnia 20-letni Paweł Starzyński – obrońca w minionym sezonie wystąpił w zaledwie siedmiu meczach w barwach Gwarka Tarnowskie Góry.

Poza zawodnikami z dotychczasowej kadry, na treningu Ruchu pojawili się także Mateusz Kurdziel i Oskar Kasiarz. Pierwszy z wymienionych piłkarzy ma 20 lat i jest pomocnikiem, a w ostatnim czasie występował w czwartoligowych rezerwach GKS-u Tychy. Rok młodszy Kasiarz to także pomocnik i jest on wychowankiem akademii Gwarka Zabrze. W minionym sezonie 19-latek był zawodnikiem czwartoligowego klubu Porawie Większyce, który zakończył zmagania w grupie opolskiej na 13. miejscu. Obaj zawodnicy będą testowani przez sztab szkoleniowy, a decyzje odnośnie ich zatrudnienia zostaną podjęte w najbliższych dniach.

W kadrze zespołu z Chorzowa na razie obyło się bez rewolucji, a swoje miejsce w drużynie zachowali wszyscy doświadczeni zawodnicy, na czele z Wojciechem Kędziorą czy Tomaszem Foszmańczykiem. Treningi z Ruchem wznowił także napastnik Piotr Giel, który w minionych rozgrywkach był wypożyczony do „Niebieskich” z GKS-u Tychy. 29-latek nie wróci już jednak do pierwszoligowca, gdyż ten postanowił nie przedłużyć z nim wygasającego kontraktu. 

Do 7 lipca chorzowianie będą przygotowywać się do sezonu na własnych obiektach. Dzień później zawodnicy trzecioligowca wyjadą na sześciodniowe zgrupowanie do Kamienia, w trakcie którego rozegrają dwa spotkania kontrolne. Łącznie podopieczni Łukasza Berety mają w planach występ w sześciu meczach towarzyskich. 

Kadra Ruchu Chorzów na pierwszy trening:

Bramkarze: Kamil Lech, Dawid Smug

Obrońcy: Mateusz Bartolewski, Łukasz Jaworek, Bartłomiej Kulejewski, Mateusz Lechowicz, Dominik Małkowski, Paweł Starzyński

Pomocnicy: Mateusz Duchowski, Tomasz Foszmańczyk, Oskar Kasiarz (testowany), Mateusz Kurdziel (testowany), Mateusz Machała, Paweł Mandrysz, Michał Mokrzycki, Bartosz Nowakowski, Tomasz Podgórski, Jakub Rudek, Lucjan Zieliński

Napastnicy: Piotr Giel, Mariusz Idzik, Wojciech Kędziora

Plan przygotowań Ruchu do sezonu 2019/2020:

29 czerwca – test-mecz dla kandydatów do gry w Ruchu
3 lipca – sparing z Rozwojem Katowice
6 lipca – sparing z Piastem Gliwice

8-13 lipca – zgrupowanie w Rybniku-Kamieniu

10 lipca – sparing z Rekordem Bielsko-Biała
13 lipca – sparing z Szombierkami Bytom
15 lipca - 2 sierpnia – treningi na własnych obiektach

20 lipca – sparing z Hutnikiem Kraków

3/4 sierpnia – pierwsza kolejka sezonu III ligi

źródło: własne/ruchchorzow.com.pl
autor: Piotr Porębski

Przeczytaj również