Roszada w MKS-ie. Były trener Polonii ma ratować Myszków

29.03.2021

MKS Myszków zmienia trenera. Po nieudanym początku wiosny i raptem zdobytym punkcie zdobytym w trzech tegorocznych spotkaniach, dotychczasowy szkoleniowiec Damian Nowak ustąpi miejsca Marcinowi Domagale. 

Rafał Rusek/PressFocus

Nowy trener MKS-u wcześniej prowadził III-ligową Stal Brzeg. Śląskim kibicom znany jest głównie z udanej pracy w Polonii Bytom, z którą niespełna dwa lata temu świętował awans do III ligi. W przeszłości był również asystentem Radoslava Latala w ekstraklasowym Piaście Gliwice.

45-letni Domagała już dziś ma poprowadzić pierwszy trening z drużyną. Zmiana trenera jest pokłosiem słabego początku rundy wiosennej. Drużyna MKS-u mimo licznych wzmocnień (klub zasilili Jacek Jarnot, Bartosz Kucharski, Emanuel Sarki i Marcin Mączka) w dwóch pierwszych meczach wiosny ugrała tylko punkt, remisując w Łaziskach Górnych z tamtejszą Polonią i przegrywając ze Zniczem w Kłobucku. Czarę goryczy przelała ubiegłotygodniowa klęska 1:4 ze Śląskiem Świętochłowice.

Marcin Domagała będzie miał za zadanie utrzymać MKS w IV lidze. Po 18 rozegranych meczach myszkowianie są na 15. miejscu w tabeli, mając na koncie tylko 17 punktów. W najbliższy, świąteczny weekend już pod wodzą Domagały ekipa z północnej części województwa zmierzy się na wyjeździe z ostatnim w stawce RKS-em Grodziec.

autor: Piotr Makowski

Przeczytaj również