Puchar przerwany, Clearex odpadł

18.08.2008
Pechowo rywalizował w Niechorzu chorzowski zespół. Po dwóch porażkach pożegnał się z plażowym turniejem.
Z dużymi nadziejami jechali do Niechorza futsalowcy Cleareksu. W swojej drugiej specjalności - beach soccerze - odnosili już sukcesy. Trzy razy sięgali po Puchar Polski, marzył im się teraz czwarty triumf.

Niestety w nadmorskiej miejscowości od początku chorzowianom nie szło. W pierwszym meczu prowadzili 2:0 z WIT-em Poddębice, ale w II połowie sytuacja diametralnie się zmieniła. Najpierw kontuzji doznał bramkarz Krystian Brzenk, a następnie rywale zaczęli odrabiać straty. Z nawiązką, bo WIT wygrał 4:3

Rywalizacja w turniejach beach soccera toczy się zwykle systemem "podwójne KO". Dopiero druga porażka eliminuje zespół z turnieju. Clearex wiedział więc, że w meczu z Hemako Sztutowo na przegraną pozwolić sobie nie może. Jednak karne - bo to w nich rozstrzygnęły się losy spotkania - to loteria... Chorzowianie mieli mniej szczęścia i pożegnali się z imprezą.

Co ciekawe, nie udało się wyłonić zdobywcy pucharu. W niedzielę nie odbyło się żadne spotkanie w fazie medalowej, bo... piłka plażowa przegrała z żywiołem. Po nocnej nawałnicy boisko w Niechorzu zostało zalane, a trybuny zniszczone. Czołowa czwórka (Grembach Zgierz, Hurtap Łęczyca, Copacabana Gdańsk  i Mario Unity Szczecin) dokończy turniej 7 września, w innym miejscu.

[b]CLEAREX - WIT PODDĘBICE 3:4 (2:0)[/b]
[b]Bramki:[/b] Andrzej Szłapa, Mirosław Miozga, Tomasz Zieliński.

[b]CLEAREX - HEMAKO SZTUTOWO 3:3 (0:2), karne 0:1[/b]
[b]Bramki: [/b]Andrzej Szłapa 2, Robert Gładczak.
autor: MF

Przeczytaj również