Puchar Polski na start. Nasi przedstawiciele poznali pierwszych rywali

12.08.2021

W siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej rozlosowano dziś pary I rundy nowej edycji Fortuna Pucharu Polski, a swoich rywali poznało aż dziesięć zespołów z naszego województwa. Swoje mecze w roli gospodarza rozegrają jedynie Górnik Zabrze oraz Skra Częstochowa i paradoksalnie trzeba przyznać, że to właśnie te zespoły trafiły na chyba najtrudniejszych przeciwników.

Adam Starszyński/PressFocus

Piłkarza trenerskiego tria Rokosa-Gerega-Dziółka zmierzą się bowiem z jedną z najbardziej utytułowanych drużyn w kraju, Lechem Poznań. „Kolejorz” w swojej historii aż pięciokrotnie sięgnął po krajowy puchar, a z racji faktu, że oba zespoły dzieli obecnie jeden poziom rozgrywkowy, mecz odbędzie się na stadionie, który Skra wyznaczy jako gospodarz tej rywalizacji.  Spotkanie u siebie w I rundzie Pucharu Polski rozegra także zabrzański Górnik, a na Roosevelta przyjedzie beniaminek PKO Ekstraklasy - aktualnie dziewiąty w tabeli Radomiak Radom.

Znaczna większość uczestników „Pucharu Tysiąca Drużyn” z naszego województwa trafiła na przeciwników z naszych szczebli rozgrywkowych. Obrońca tytułu, czyli oczywiście częstochowski Raków, wybierze się do Rzeszowa na mecz z mającą spore aspiracje II-ligową Stalą. Rywala z trzeciego szczeblu rozgrywkowego będzie mieć także spadkowicz z PKO Ekstraklasy - Podbeskidzie Bielsko-Biała, a podopieczni trenera Piotra Jawnego zmierzą się z Motorem Lublin. 

Ciekawostką jest fakt, że aż trzech naszych przedstawicieli w nowej edycji omawianych rozgrywek, rozegra spotkania z IV-ligowcami i zwycięzcami pucharów w swoich okręgowych związkach. Mowa o Zagłębiu Sosnowiec, GKS-ie Katowice oraz Piaście Gliwice, które już we wrześniu wybiorą się odpowiednio do Zdzieszowic, Zambrowa oraz Włocławka.  

W pozostałych parach z śląskim akcentem, GKS Jastrzębie wybierze się do Środy Wielkopolskiej na mecz z miejscową Polonią, natomiast III-ligowy Rekord Bielsko-Biała (zwycięzca Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego ZPN) zmierzą się z przedstawicielami tego samego szczebla rozgrywkowego - Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. 

Mecze tej fazy rozgrywek odbędą się w dniach od 21 do 23 września, a ich zwycięzcy awansują do 1/16 finału „Pucharu Tysiąca Drużyn”. Finał tradycyjnie zostanie rozegrany 2 maja i po trzech latach przerwy - oczywiście jeżeli pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna - dwie najlepsze drużyny zmierzą się na stadionie PGE Narodowy.

Komplet par I rundy Fortuna Pucharu Polski z udziałem klubów z naszego województwa:

Stal Rzeszów - Raków Częstochowa

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - GKS Tychy

Ruch Zdzieszowice - Zagłębie Sosnowiec

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Rekord Bielsko-Biała

Skra Częstochowa - Lech Poznań

Włocłavia Włocławek - Piast Gliwice

Olimpia Zambrów - GKS Katowice

Polonia Środa Wielkopolska - GKS Jastrzębie

Motor Lublin - Podbeskidzie Bielsko-Biała

Górnik Zabrze - Radomiak Radom

autor: PP

Przeczytaj również