PTPS Piła - BKS Aluprof 3-2. Przegrały wygrany mecz

08.11.2015
Trzecia porażka w tym sezonie stała się faktem. Siatkarki BKS-u Aluprofu poległy w Pile 2-3, choć wygrywały 2-0.
Wydarzenie:

Na pięć dotychczas rozegranych meczów bielszczanki przegrały aż trzy. Poległy z Tauronem Dąbrowa Górnicza, Budowlanymi Łódź oraz z PTPS-em Piła. Porażka z "Dąbrowiankami" może być usprawiedliwiona. Wszak to zespół, który ostatnio regularnie gra o najwyższe cele. Budowlane i PTPS były jednak do ugryzienia. Co ciekawe wszystkie te starcia kończyły się wynikami 2-3, a więc bielszczanki zawsze zdobywały punkt.

Bohaterka:

Helena Horka. Mimo porażki BKS-u, to atakującą bielskiego zespołu uznaliśmy za najlepszą zawodniczkę tego spotkania. Zdobyła 20 punktów z ponad 40% skutecznością. Jest najlepiej punktującą zawodniczką Orlen Ligi.

Plusy i minusy:

+ Przyjezdne pewnie wygrały drugą partię 25-12 i nic nie zapowiadało nadchodzącej katastrofy w secie trzecim, który przegrały 14-25.

+ W ostatecznym rozrachunku siatkarki BKS-u zdobyły więcej punktów w całym meczu od gospodyń (97-96), ale całe spotkanie przegrały.

+ Przeciw swojej byłej drużynie wystąpiła Dorota Wilk, która przed sezonem przeniosła się do Piły.

- BKS Aluprof zajmuje 6. miejsce w Orlen Lidze. Bielszczanki mają tyle samo punktów co mający aspiracje mistrzowskie Impel Wrocław, a do Taurona Dąbrowa Górnicza i Budowlanych Łódź tracą dwa oczka.

- BKS przegrał spotkanie 2-3, mimo tego, że siatkarki Emmanuele Sbano prowadziły 2-0, a w czwartym secie miały trzypunktową przewagę, którą roztrwoniły w samej końcówce partii.

- Aż 31 błędów własnych popełniły zawodniczki spod Klimczoka.