Przeczucia okazały się słuszne. Przy Cichej zagrają zgodnie z planem

02.10.2020

Jak informowaliśmy wcześniej na naszych łamach, piłkarze, sztab szkoleniowy oraz pracownicy administracyjni chorzowskiego Ruchu przeszli dziś badania wymazowe na obecność Sars-COV-2. Mimo że uzyskane wyniki potwierdziły kolejne dwa przypadki koronawirusa w obozie „Niebieskich”, jutrzejszy mecz przy Cichej z Polonią Nysa odbędzie się zgodnie z planem.

Norbert Barczyk/PressFocus

Jak można przeczytać w oficjalnym komunikacie, opublikowanym wieczorem na stronie internetowej Ruchu, pozytywne wyniki testu otrzymał pracownik administracyjny oraz jeden z zawodników III-ligowca. - Oboje zostali poddani kwarantannie domowej. Dzięki szybkiej reakcji i wdrożonym procedurom nie zachodzi potrzeba zastosowania izolacji wobec pozostałych pracowników i całej drużyny „Niebieskich” - przyznał chorzowski Ruch, dodając przy okazji, że jego jutrzejszy mecz z Polonią Nysa na pewno odbędzie się jutro o 18, o czym został poinformowany rywal oraz Wydział Gier Opolskiego Związku Piłki Nożnej. 

Przypomnijmy, że w dzisiejszy poranek odkryto obecność koronawirusa u pracownika klubu, który od razu został poddany izolacji domowej. Poza tym w siedzibie Ruchu konieczne było wprowadzenie odpowiedniego reżimu sanitarnego, a dodatkowo sztab trenerski, zawodnicy pierwszej drużyny oraz pracownicy biurowi trafili na badania.

Sytuacje w obozie „Niebieskich” szczególnie uważnie obserwowała Polonia Nysa, która będzie najbliższym rywalem chorzowian w rozgrywkach III Ligi. - Liczymy się z różnymi wariantami, czekamy jednak na ostateczną decyzję. Na pewno jest pełne zrozumienie z naszej strony dla całej sytuacji. Czekamy na decyzje, bo to kwestia okręgowego związku piłki nożnej, ale przeczuwam, że ten mecz zagramy - mówił jeszcze popołudniu prezes Polonii, Łukasz Gadzina. Ostatecznie zawodnicy 16. zespołu w tabeli pojawią się przy Cichej, a do Chorzowa przyjadą w dniu meczu.

autor: Piotr Porębski

Przeczytaj również