Po pięć, po sześć - śląscy snajperzy strzelają seriami!

30.08.2019

Przed tygodniem pisaliśmy, że jeszcze przed końcem miesiąca któremuś ze śląskich snajperów uda się przekroczyć barierę dziesięciu ligowych goli, zdobytych w świeżo rozpoczętym sezonie. Nie przypuszczaliśmy jednak wtedy, że takim dorobkiem po raptem dwóch rozegranych meczach będzie mógł się pochwalić piłkarz... rybnickiej C-klasy!

8:2 z rezerwami Granicy Ruptawa, 6:0 z "dwójką" Interu Krostoszowice. To wyniki Klubu Sportowego 27 Gołkowice, który po dwóch seriach gier lideruje rybnickiej "Football Center" C-klasie. Aż 11 z 14 zdobytych przez swój zespół goli na swoim koncie zapisał Kamil Baranek, który po roku spędzonym w grającym w grającej w okręgówce Gwieździe Skrzyszów wrócił do Gołkowic pomóc drużynie po spadku z... 8 szczebla rozgrywkowego.

Niewiele gorszą liczbą trafień mogą pochwalić się Rafał Hałat i Patryk Adamczyk. W klasyfikacji "Złotego Szczewika" wyżej jest jednak ten pierwszy, któremu osiem goli na szczeblu skoczowsko-żywieckiej okręgówki daje - współdzieloną co prawda - pozycję wicelidera naszej zabawy. W miniony weekend 23-latek podzielił się jednak strzeleckim dorobkiem z kolegami. Jego Orzeł Łękawica ograł LKS Próchna 5:0, a Hałat zdobył "tylko" jedną z bramek. O tyle samo powiększył swój dorobek Adamczyk, pomagając Naprzodowi Czyżowice w sięgnięciu po 3 punkty w starciu z Płomieniem Kobyla. Na czołówkę zestawienia śląskich snajperów zapracował jednak wcześniej, 5-krotnie pakując piłkę do siatki Rafako Racibórz. Jego zespół po 3 seriach lideruje raciborskiej A-klasie.

W jeszcze okazalszym stylu przed tygodniem zaprezentował się Damian Salachna. Zawodnik Soły Rajcza zdobył 6 goli w wygranym 9:3 spotkaniu z LKS-em Goleszów, doganiając w ten sposób Szymona Płoszaja z W.S.S. z Wisły i imponującego regularnością u progu rozgrywek Marcina Ośliźloka z Polonii Marklowice.

Na czele zestawienia póki co jednak ci, których gole cenimy najwyżej. Karol Danielak z Podbeskidzia czuje już na plecach oddech wspomnianego wcześniej Hałata, oraz mającego na koncie już 3 ekstraklasowe gole Jorge Felixa z Piasta Gliwice. Karabin pomocnika "Górali" zaciął się tymczasem już 3 kolejki temu i jeśli nie uda się go odblokować w Niecieczy, całkiem prawdopodobne, że w fotelu lidera w kolejnym notowaniu "Złotego Szczewika" zasiądzie któryś z konkurentów. Jak widać w poniższej tabeli, chętnych jest co najmniej kilku...

Przypominamy: To przede wszystkim zabawa. Nie będziemy nikomu udowadniać, czy wartość worka goli strzelonych w okręgówce znaczy więcej, niż kilka trafień na szczeblu centralnym. Dla nadania klasyfikacji konkretnych ram - wzorem Europejskiego Złotego Buta - ustaliliśmy jednak konkretne współczynniki, zgodnie z którymi trafienia w poszczególnych rozgrywkach przeliczamy na punkty. Zdecydowaliśmy ułożyć to w następujący sposób:

Ekstraklasa: 4 punkty
I Liga: 3,5 punktu
II Liga: 3 punkty
III liga: 2,5 punktu
IV liga: 2 punkty
Okręgówka: 1,5 punktu
A, B i C-klasa: 1 punkt

 

*Uwaga: Statystyka tworzona jest na podstawie protokołów zamieszczanych w serwisie Łączy Nas Piłka.

Przeczytaj również