Pierwsze wzmocnienie w Rybniku. II-ligowiec z nowym napastnikiem

31.01.2019

ROW Rybnik dokonuje pierwszego wzmocnienia kadry przed wiosennymi zmaganiami na szczeblu II ligi. Do ekipy trenera Jacka Trzeciaka dołącza Bartosz Giełażyn.

Tomasz Blaszczyk/PressFocus

24-letni napastnik przez ostatnie 1,5 roku występował w barwach Polonii Bytom. Na początku 2018 roku dość niespodziewanie przeniósł się do IV-ligowca z rodzinnego Podlasia. Wychowanek Jagiellonii Białystok wiosną 2016 roku debiutował w Ekstraklasie, ale jego przygoda w elicie skończyła się na dwóch występach. Był blisko związania się umową z III-ligowym Gwarkiem Tarnowskie Góry, ostatecznie postawił jednak na walczącą o powrót do poważnej piłki drużynę z Olimpijskiej. Latem bytomianie przegrali baraż o awans na czwarty szczebel zmagań, ale Giełażyn zdecydował się przedłużyć umowę z 2-krotnym Mistrzem Polski. 7 golami wydatnie przyczynił się do zajmowanej przez bytomian na półmetku ligi pozycji lidera. Teraz będzie próbował sił na szczeblu centralnym. Z II-ligowym ROW-em związał się umową, która będzie ważna do końca trwającego sezonu.

Kto w budowie, kto w rozbiórce? Sprawdź jak śląscy ligowcy radzą sobie w zimowym okienku transferowym

Wiele wskazuje na to, że piłkarzem ROW-u pozostanie Kamil Spratek. 21-letni pomocnik na początku stycznia był testowany przez Odrę Opole, ale obecnie trenuje z ekipą trenera Jacka Trzeciaka. Sprawa transferu nie jest jeszcze przesądzona, ale na dziś wydaje się, że wychowanek Naprzodu Rydułtowy w ciągu najbliższego półrocza powalczy o utrzymanie II ligi dla Rybnika.

autor: ŁM

Przeczytaj również